Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: A.geniculata nie chce jeść???

  1. #1

    A.geniculata nie chce jeść???

    Mam A.geniculate od tygodnia ma ok. 1cm z nogami. Od samego początku nie chce jeść.Z czym może to być związane ,czy za duże terra
    (30;40;30)(szer;dł;wys) czy zbliża się wylinaka?A może coś innego???

  2. #2
    Huhros
    Guest

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    trzymasz takiego malucha w takim terrarium ????
    jest za duze ( chyba ze podajesz w milimetrach )
    zmniejsz je troche - wsadz zwierza w kubek po jogurcie albo w cos takiego (szczelnie zamknij wieczko, tylko zrob wentylacje
    druga sprawa jest to, ze mozliwe ze zbliza sie wylinka - wez malego swierszcza, obetnij skoki (ew. maczniaka) i rzuc kolo spajdera - jak jest glodny to zje, a jak wylinka to go oleje


  3. #3
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    Ja mam swoja smithi od wczoraj i tez nie chce jesc. Dam mu czas do tygodnia i mam nadzieje, ze przez ten czas ruszy cos...

    W kazdym razie dzisiaj dalem pajakowi pocieta pinke i dalej lezy obok miejsca, w ktorym przesiaduje pajak.

    Muche tez wrzucilem (bez skrzydelek) i czekam, moze ruszy


  4. #4

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    Moim zdaniem dla tak małej geniculatki wystarczy na razie zwykłe pudełeczko po kliszy. Po co jej tak wielkie terrarium? Raczej trudno jej będzie znaleźć pokarm. Przenieś ją do czegoś małego i daj mącznika młynarka (uśmierconego) lub świerszcza wielkości głowotułowia pająka. Do tego dużego terra można będzie ją przenieść za około półtora roku – A. geniculata w pierwszym roku życia "przyrasta" 2 cm, w drugim – do 9 cm. Aha, pamiętaj, że jest to maleństwo i może się tak zdarzyć, że zje trochę mącznika, a Ty nawet nie zauważysz że sobie coś zjadła...
    Pozdrawiam


  5. #5
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    Aniu --> a czy do takiego pudeleczka tez troche torfu trzeba sypnac? Czy poprostu wystarczy pajaka dac do pudeleczka, utrzymywac wilgotnosc, temp. i dokarmiac ???


  6. #6

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    lepiej daj z 1cm ściółki. Zawsze to lepiej utrzymać wilgotność, pajaczek ma sie gdzie schować, a wrazie jakegoś wypadku (updek) spadnie na coś miękkiego.


  7. #7
    PapaKrystiano
    Guest

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    dobrze ci mowia ;-)


  8. #8

    Re: A.geniculata nie chce jeść???

    Tak, Fryta ma rację, nie można raczej trzymać pająków bez żadnego podłoża. 1-1,5 cm podłoża w zupełności wystarczy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •