Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: B. smithi + muchy ???

  1. #1
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    B. smithi + muchy ???

    Kiedys kupilem sobie paczke pinek i kilkanascie wsypalem do sloika, zeby miec je pod reka.
    Zapomnialem o tym sloiku i niedawno pinki przepoczwarzyly sie w muchy. Nie chce ich na razie wywalac, wiec pytam, czy to moze byc jak na poczatek pokarm dla b smithi ?

    W tej chwili jade na pinkach i chyba sie sprawdzaja (nie widzialem, aby pinki byly zjedzone, ale chyba je troche nasgryzl, nie moge tego na pewno stwierdzic). W kazdym razie, dopoki nie urosnie bede go karmil pinkami, tylko pytam sie, czy czasami mu mozna muche wrzucic (żywą)

    z gory dzieki za odpowiedzi


  2. #2

    Re: B. smithi + muchy ???

    Co prawda nie dawałam much ptasznikom naziemnym, ale nadrzewne doskonale sobie z nimi radziły. Myślę więc, że B. smithi powinien sobie z taką karmą poradzić. Ptasznikom należy urozmaicać pokarm...

  3. #3
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: B. smithi + muchy ???

    dzieki za odpowiedz!

    A a jesli pajak nie bedzie jej chcial zjesc, to wyjac ja, zeby go nie niepokoila ?

    No to moze tak: w nocy wrzuce mu muche (bez skrzydelek) i jesli do rana jej nie zje, to dopiero wtedy ja wyjme.
    No ale mysle, ze powinien zjesc


  4. #4
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: B. smithi + muchy ???

    Acha... sorry, ze sie tak rozdrabniam w postach, ale jeszcze nie wspomnialem, ze moja/moj smithi ma dopiero 1 cm dlugosci.
    To chyba nie powinno mu przeszkadzac w upolowaniu tej muchy


  5. #5

    Re: B. smithi + muchy ???

    Ja osobisce nie dawalbym zywej muchy gdyz obserwujac moje 1cm smithi widze ze zadna nawet nie kwapila sie zabic muchy (a co dopiero jej zjesc)Sam pajak natomiast zrobil kilkaset rundek wokol pudelka uciekajac przed mucha.Watpie ze mu sie to podoba

    Pozdrawiam
    TomekG

  6. #6

    Re: B. smithi + muchy ???

    Ja mojemu Smithi wrzuciłem kilka białych robaków wędkarskich, jak był malutki(też coś ok. 1 cm). Któregoś ranka patrzę, a on upolował sobie muchę, która się z jednej z nich wylęgła (była prawie 2 razy większa od niego ). Był to jeden z jego pierwszych pokarmów. Możesz więc spokojnie spróbować.

  7. #7

    Re: B. smithi + muchy ???

    jak masz poczwarki to mozesz mu kilka włożyc do słoika. Jak mucha wychodzi z poczwarki jest łakomym kaskiem dla pajaka: miekka, nie lata. Moje takie bardzo lubiły.


  8. #8
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: B. smithi + muchy ???

    z tymi poczwarkami, to sprobuje.
    Jesli wylegajace sie muchy sa dobre dla pajaka, to czemu nie ?
    Na razie po sloiku u mojego pajaka lazi mucha z 2 nogami i bez skrzydel.
    (nie chce, zeby zbytnio lazila, bo pewnie by go straszyla)


  9. #9

    Re: B. smithi + muchy ???

    To jak ona łazi z 2 nogami i bez skrzydeł? :-)


  10. #10
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: B. smithi + muchy ???

    juz nie lazi...
    ech.. nie moge
    bylo mi szkoda jednej glupiej muchy, wiec ja dobilem i dalej tam lezy (zaraz sprawdze, czy zjadl).

    W kazdym razie na razie bede probowal z pinkami oraz nowo wyklutymi muchami
    powinno byc dobrze.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •