Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: płeć

  1. #1
    felga od samochodu
    Guest

    płeć

    jak B.Smithi ma ok 10cm to można już rozpoznać płeć, jak nie to ile gdzies musi mieć żeby haczyki wyrosły?

    z góry dzięki

  2. #2
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: płeć

    Raczej mozna

    Sprawdz, czy na nogoglaszczkach nie ma bulbusow. U smithi wlasnie takie rosna. Poza tym samica jest dosyc duza i z tego co zauwazylem, to odwlok jest o wiele wiekszy od tulowia (ale to tylko moje spostrzezenie)


  3. #3

    Re: płeć

    Akurat samiec Brachypelma smithi ma wykształcane haczyki i narządy kopulacyjne po ostatniej wylince, tak więc, drogi Atraxie, nie masz racji. Jak nie ma haczyków, to i narządów kopulacyjnych też nie będzie miał. Z tym tułowiem też różnie bywa. Kiedyś był u mnie człowiek, który z mądrą miną wskazał na pajęczycę (która miala już kokon), ze to na pewno samiec, bo ma mały odwłok i długie kończyny... Tak więc albo przyjdzie Ci poczekać, Felgo, do ostatniej wylinki, albo poczekać do wylinki i sprawdzić po tejże wylince, czy to ona czy on. Osoby mające wprawę poznają co to takiego. Poszukaj w okolicy kogoś takiego.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: płeć

    No tak
    racja
    zapomnialem dodac o tej wylince . . . To zmienia calkowicie postac rzeczy

    W kazdym razie jesli chodzi o rozpoznawanie plci ptasznikow to jestem "srednio zaawansowany"


  5. #5

    Re: płeć

    popatrz mu "miedzy nogami" (przepraszam za wyrazenie) tzn. miedzy plucotchawkami - u samca jest widoczna czarna plamka (widac ja przy dlugosci glowotulowia ok. 3cm), u samicy jest to miejce jasne bez plamki.


  6. #6
    felga od samochodu
    Guest

    Re: płeć

    a gdzie dokładnie Jadziu?tzn sprecyzuj jeśli możesz dokładnie miejsce. na górze, czy na dole z tyłu z przodu... z prawej czy lewej itd

  7. #7
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: płeć

    Zrobilem pseudo rysunek w paincie i chyba tutaj trzeba szukac tych plamek. Jesli sie myle, to mnie poprawcie.

    Sam mam smithi i jestem ciekaw, jak rozpoznac plec, wiec jezeli cos pokickalem, to piszcie.


  8. #8
    [RED-689]
    Guest

    Re: płeć

    Podobne pogladowe rysunki robi moj syn a nie ma jeszcze roku hehehhehehe....


  9. #9
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: płeć

    za to ja mam wiecej niz rok, tylko nie mam talentu hehe

    A poza tym nie chodzi mi o to, zeby odwalic pieknie artystyczny rysunek pajaka, bo nie mialem czasu, wiec wyszlo, jak wyszlo


  10. #10
    [RED-689]
    Guest

    Re: płeć

    spox nic nie mowie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •