Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: To znowu ja :]

  1. #1

    To znowu ja :]

    Witajcie!!
    Znowu mam pytanie do doświadczonych terrarystów a właściwie do wszystkich którzy mogą mi pomóc. Chodzi o temperature w moim terra. Mam chyba problem botemperatury w ciągu doby zmieniaja się niemiłosiernie. Dom mój jest ogrzewany kominkiem i tu jest problem. Przez cały dzień w kominku sie nie pali więc temp. w domu spada nawet do 17stC. Ogrzewanie odpala ten kto pierwszy wróci do domu (godz ok 15-17) zanim sie zagrzeje do 23-25stC jest godzina 19-20. Rano jak sie budze temp wynosi w najlepszym wypadku 20stC. Co mam robić? Słyszałem że kable grzewcze są niebezpieczne (tak ktos pisał na forum). A poza tym jeśli temp. u mnie w domu sie mocno zmienia to z kablem grzewczym może sie nagrzać chyba o kilka stopni za dużo, no chyba że te całe kable mają jakieś termostaty. (mają????). hmm i co teraz??
    ps te wahania temp nie wpływają źle na pojego pupilka??

    ZA WSZELKIE POMOCE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

    Pozdrowionka wszystkim terrarystom!!!!!!!!!!!

  2. #2

    Re: To znowu ja :]

    Nie montuj kabli grzewczych, bo pająki sie zakopują gdy jest im zaciepło. Najlepiej użyj czerwonej żarówki, bo daje ciepło z góry a pająk tego rodzaju światła nie widzi (one nie lubią jak sie za mocno świeci). Temp ok. 17C to zdecydowanie za mało dla pająka.

  3. #3
    Dziewuszka
    Guest

    Re: To znowu ja :]

    nie przesadzaj moje w temp 17 stopni wyzyly ponad miesiac....i jak sie dowiedzialam nic im nie bedzie i nie bylo poniewaz tylko sie zwalnia metabolizm....
    pozdro.


  4. #4

    Re: To znowu ja :]

    Zwalnia im sie metaboliz i w sumie żeczywiście im sie nie dzieje, ale moim zdaniem to nie jest zbyt dobre dla pająka, skoro w swoim naturalnym środowisku miałby wyższą temp. Bedzie wolniej rosnąć, choć ma to swoje zalety, bo bedzie dłużej żył

  5. #5

    Re: To znowu ja :]

    Zastanawiam sie czy to ze jest niska temperatura jest przyczyna tego że mój pająk od wtorku nie je ani nie chce chodzić pio terra. (od wtorku go mam)

  6. #6

    Re: To znowu ja :]

    Najprawdopodobniej tak. Jak ma wolną przemiane materii, to dłużej wszystko robi Ale czasem pająki tak mają że nie chcą jeść. Mój nie je od ponad 2 tygodni, a za to drugi ciągle tylko by jadł i jadł :]

  7. #7
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: To znowu ja :]

    nic sie niebuj umnie przez piewen czas 16* to była normalka, nimożna było ogrzewaćbo był2 kaloryfer w moim pokoju montowany. Pająki wszystkie żyjąi mają sie dobrze a mam pajaki od najmnieszego do największego.
    Pozdrawiam
    a co metabolizmu to sie niematw kędzierzawym niska temp nie przeszkasza (w nocy) w dzień jest gorzej


  8. #8

    Re: To znowu ja :]

    Kendzierzawiec jak byś mógł pisz wyraźniej i poprawnie. Z tego co napisałeś trudno coś odczytać... rozumiem niektórzy mają problemy z pisownią ale bez przesady...


  9. #9
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: To znowu ja :]

    niezrozumiałe pisanie i niepoprawne to moja specjalność a szczegulnie na necie.
    a jeżeli cie to drażni to trudno pogudź sie z tym


  10. #10
    Dziewuszka
    Guest

    Re: To znowu ja :]

    kedzior dodaj ze bledy ortograficzne tez twoja specjalnoscia ))))


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •