Autor: Atrax Robustus :-) (---.sanok.sdi.tpnet.pl)

" Wczoraj ten film o nim lecial i bardzo duzo ptasznikow rzeczywiscie hoduje."

prosze nie mieszac hodowli z "trzymaniem" (dla wyjasnienia - hodowla to swiadome doprowadzanie zwierzat do rozmnazania sie w warunkach niewoli, i to przez wiele generacji)

a film jest stary i z tego co mowil na prelekcji w Stuttgarcie to ptaszniki trzyma jedynie w celu ich fotografowania albo filmowania.

Prawdziwym "ekspertem" jest np. Dr. Platnick (choc on to prawdopodobnie zywych osobnikow w ogole nie lubi - woli konserwowane w formalinie.)
Rzetelne i "uczciwe" filmy robi (robilo) sporo innych filmowcow z ktorych malo kto zostawal okrzyczany "ekspertem".

R. West posiada napewno duze doswiadczenie, widzial sporo gatunkow i zna miejsca ich pochodzenia,
prowadzie konsultacje do filmow czy innych produkcji, zasiega sie jego rady jezeli chodzi o ochrone gatunkow w naturze
(ton jego wypowiedzi zostal ujety w moim poprzednim poscie)

A propos "wykolejencow i zbocz......" to osobiscie dwukrotnie zarejestrowalam wypowiedz w tym kierunku (raz w czasie prelekcji, raz w malym kregu dyskusyjnym. Wypowiedz nie byla bezposrednia, ale mozna bylo odrazu wywnioskowac jej ton i kierunek)

Nie mam (i nie mialam) zamiaru sie sprzeczac - ale nie lubie (nawet nie cierpie) tworzenia mitow i bohaterow.

Osobiscie znam kilku (-nastu?) "zbieraczy-lowcow" ktorzy znaja kazdy zakatek tego swiata, i wiedza pod ktorym kamieniem siedzi pajak, wiedza jak sie je hoduje znaja sie na systematyce i fizjologii etc.. , a pomimo tego znani sa tylko malej grupce ludzi, i wcale sie nie pchaja na swiatlo dzienne i nie wolaja o uznanie ich za ekspertow (ktorymi niezaprzeczalnie sa)

Doceniac powinno sie prawdziwe wartosci, an nie tych ktorzy robia najwieksza reklame wokol swojej osoby
(niekoniecznie mam na mysli R.Westa)






wiedza jakich wymagan