-
Re: Rick West /bylo ...Cos na Halloween
Autor: Atrax Robustus :-) (---.sanok.sdi.tpnet.pl)
" Wczoraj ten film o nim lecial i bardzo duzo ptasznikow rzeczywiscie hoduje."
prosze nie mieszac hodowli z "trzymaniem" (dla wyjasnienia - hodowla to swiadome doprowadzanie zwierzat do rozmnazania sie w warunkach niewoli, i to przez wiele generacji)
a film jest stary i z tego co mowil na prelekcji w Stuttgarcie to ptaszniki trzyma jedynie w celu ich fotografowania albo filmowania.
Prawdziwym "ekspertem" jest np. Dr. Platnick (choc on to prawdopodobnie zywych osobnikow w ogole nie lubi - woli konserwowane w formalinie.)
Rzetelne i "uczciwe" filmy robi (robilo) sporo innych filmowcow z ktorych malo kto zostawal okrzyczany "ekspertem".
R. West posiada napewno duze doswiadczenie, widzial sporo gatunkow i zna miejsca ich pochodzenia,
prowadzie konsultacje do filmow czy innych produkcji, zasiega sie jego rady jezeli chodzi o ochrone gatunkow w naturze
(ton jego wypowiedzi zostal ujety w moim poprzednim poscie)
A propos "wykolejencow i zbocz......" to osobiscie dwukrotnie zarejestrowalam wypowiedz w tym kierunku (raz w czasie prelekcji, raz w malym kregu dyskusyjnym. Wypowiedz nie byla bezposrednia, ale mozna bylo odrazu wywnioskowac jej ton i kierunek)
Nie mam (i nie mialam) zamiaru sie sprzeczac - ale nie lubie (nawet nie cierpie) tworzenia mitow i bohaterow.
Osobiscie znam kilku (-nastu?) "zbieraczy-lowcow" ktorzy znaja kazdy zakatek tego swiata, i wiedza pod ktorym kamieniem siedzi pajak, wiedza jak sie je hoduje znaja sie na systematyce i fizjologii etc.. , a pomimo tego znani sa tylko malej grupce ludzi, i wcale sie nie pchaja na swiatlo dzienne i nie wolaja o uznanie ich za ekspertow (ktorymi niezaprzeczalnie sa)
Doceniac powinno sie prawdziwe wartosci, an nie tych ktorzy robia najwieksza reklame wokol swojej osoby
(niekoniecznie mam na mysli R.Westa)
wiedza jakich wymagan
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum