Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Swiecenie ReptiGlo 8.0

  1. #1
    cubante
    Guest

    Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Witam. Mam taki problem kupilem wczoraj wlasnie taka swietlowke (60cm, 20W) i zalozylem do terra. I teraz pojawia sie problem: jak swieca takie swietlowki bo moja swieci bardzo slabym swiatlem (na lisciach oddalonych o 50cm od niej nie widac jej swiatla, tak jak np. swiatla zarowek grzewczych), do tego swiatlo jest lekko niebieskawe i pulsuje (nie pali sie jednostajnie)- miga, ale nie gasnie do konca.

    Wpadlem w zaklopotanie bo nie wiem czy to tak ma byc czy cos jest nie tak z ta swietlowka. Dzisiaj kupilem nowy starter ludzac sie, ze to pomoze, ale jest tak samo.

    Wkurzam sie bo 80pln dla st. piechota nie chodzi.

    Powiedzcie co o tym sadzicie.

  2. #2

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Witam!
    Co prawda moja swietlowka nie swieci tak jak piszesz, chodz nie jest to tak samo jak z promienikami (lustrzankami). To ze swiatlo jest lekko niebieskie to jest OK. To sa wietlowki ze zwiekszonym UVB wiec tak ma byc. Swietlowki maj to do siebie ze mrogaja (pulsuja) chodz nie jest to zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. ale jesli pulsuje w sposob obrotowy w rurze to nie jest dobrze

  3. #3
    cubante
    Guest

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Kurcze obawiam sie, ze ma jakis feler. Migotanie tej swietlowki jest widoczne na pierwszy rzut oka, nie wiem o co chodzi z migotaniem obrotowym, ale moja nie miga cala jednoczesnie tylko tak jakby na calej dlugosci w kilku miejscach (nie wiem jak to wytlumaczuc). Po zamontowaniu zwyklej swietlowki 18W w ta sama oprawe - nie miga i swieci "5 razy mocniej" niz Repti

  4. #4

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Cześć,

    wygląda to na uszkodzoną świetlówkę.
    Powinna mrugać, ale 50 razy na sekunde - praktycznie nie do zauważenia. Jeśli mruga tak jak opisujesz najprawdopodobniej coś jest nie tak. Poza tym nie powinna świecić słabiej.
    Spróbuj reklamować ale nasze rodzime sklepy twierdzą że reklamacji nie uwzględniają.
    Byćmoże będzie trzeba ich postraszyć federacją konsumenta i opinią rzeczoznawcy na temat wadliwej świetlówki - ale może nie będzie takiej potrzeby.

    Jeśli chodzi o kolor - tak ma być. z dwóch powodów:
    1. zwiększona emisja promieni UV
    2. temperatura barwowa światła prawie identyczna ze światłem słonecznym

    Ma to tą zaletę że pokazuje piękne kolorki:-)
    Pozdrawiam


  5. #5

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Czy transformator jest odpowiednio dobrany do mocy swietlówki ?

  6. #6
    cubante
    Guest

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Ciezko jest powiedziec czy transformator jest odpowiedni, poprzednia swietlowka w tej oprawie dzialala bez zarzutu (18W). Wiem jedno starter jest odpowiedni.

    Gdzie jest napisane na transormatorze do jakiej swietlwki on sie nadaje bo nie moge znalezc odpowiedniego napisu

  7. #7
    cubante
    Guest

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Pulsuje napewno wolniej, w ciemnym pokoju widac pulsowanie wyraznie.

  8. #8
    cubante
    Guest

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Jeszcze jedno podejrzewam, ze reklamacja nic nie da bo kupowalem ja przez net na www.karusek.com.pl.

  9. #9

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Uzywam transformatorów Arcadia tam jest napisane ile wat powinna mieć swietlówka.

  10. #10
    cubante
    Guest

    Re: Swiecenie ReptiGlo 8.0

    Juz sprawdzilem, tranasformator jest dobry (ja mam zwykla oprawe taka "kuchenna" do tej switlowki bez oslony). Wystosowalem juz odpowiedniego meila do tego sklepu i zobaczymy co sie bedzie dzialo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •