Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: PRANIE MÓZGU

  1. #1

    PRANIE MÓZGU

    Witam......
    Mam wielki problem. Pamiętacie jak opowiadałem wam o tym, że mój pająk nie chce jeść, że nie chce za dużo chodzić i o tych temperaturach. Gadałem wczoraj z kolesiem który zajmuje się pajakami i wszelkimi gadami od wielu lat. A wiecie co on mi o tym wszystkim powiedział??? ((( ach... A więc Ponieważ jest tak niska temperatura pająk ma bardzo powolną przemianę materii i jedzenie które zjadł 2 tygodnie temu najprawdopodobniej zalega mu w żoładku i jest duże prawdopodobieństwo, że gnije od czego nie da sie już wyleczyć pupilka ((((((((((((((((( oby nie.. a to wszystko, że nie chce jeść ani chodzić to są prawdopodobnie tego objawy. plz trzymajcie za nas kciuki... Ale to nie wszystko. Kazał kupic mi kabel grzewczy i termoregulator akwarystyczny. Temp w nocy ma nie spadać poniżej 22stC a w dzien 24stC. Kabel grzewczy umieściłem pod torfem w 2/3 pow terra. temp jest taka jak koleś mi mówił. Pająk zaczął troche chodzić ale nie chce nadal jeść ani pić. CO WY O TYM MYŚLICIE?????
    ps Piszcie wszystko co wiecie. Spróbuje coś z tego wszystkiego wywnioskować . Pa

    Pozdrawiam

  2. #2
    Dziewuszka
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    ta pajak ma zelodek...i co jeszcze mozema serce???mozg, trzustke i kregoslup??? )))))))))))) nie sluchaj go pozdro.
    pozdro.
    p.s.: faktem jest ze jak nizsza temperatura to pajak ma zmniejszony metabolizm moje tez tak maja i zadziej jedza poprostu ale niech ci takich sciem nie wsadza o zaleganiu w zoladku i zdychaniu....pajak bedzie zyl dluuuuuuuugo tylko ze papu ma na dluzej starczy pozdro.


  3. #3
    Huhros
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    to w sumie jak na to patrzec to jak zjesz jabłko i połkniesz pestke to wyrośnie Ci jabłonka?
    troche bezsensu zeby pokarm gnił we wnętrzu zwierzęcia
    ale co tam...moze sie myle (nikt nie jest nieomylny)


  4. #4

    Re: PRANIE MÓZGU

    Obyście mieli racje..........
    ps troche mnie uspokoiliście ale... troche strachu zostało. :[

    Pozdrowionka Metus

  5. #5
    Cześ
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    nie ma konkretnie zoladka, ale ma jelita w ktorych "stoi" pokarm. serce tez ma, ale otwarte z ostiami
    Pozdrawiam

  6. #6
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    jedzenie strawione kwasem(jadem) trawiącym niemoże zgnić. hyba <>
    a co kabla to niemontuj go pod terra tylko na tylniej ściance w gurnych partiah. pozdrawiam was


  7. #7
    Dziewuszka
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    racja, co do kabla nie moze on byc w ziemi lub pod terra...pozdro.


  8. #8

    Re: PRANIE MÓZGU

    Kupiłem ten kabel grzewczy i termostat. Kabel ułozyłem pod torfem w 3/4 terra i wiecie gdzie pajączek zrobił sobie gniazdko???? właśnie na kablu a nie tam gdzie go nie ma. Mój kabel grzewczy ma moc 25W a w sprzedaży są ponoć też 40Watowe. Myśle że 25W jest spox a 40W to już za dużo. Pozatym Kabel jest sterowany termostatem więc w terra mam teraz temperaturę w dzień = 27-28stC a w nocy 22-24stC. Myślę że jest oki. A co do gnicia pokarmu to pytałem jeszcze kilku osób (biologów) i ponoć jest to mozliwe (( . Kabel zamonowałem wczoraj wieczorkiem a dzis mój pająk zaczyna już coraz więcej sie poruszać!!!.
    ps Trzymajcie za nas kciuki, żeby wszystko było ok.

    Pozdrowionka Metus
    Oto moje trzy pajaczki na szczeście ^**^ ^**^ ^**^ Pa

  9. #9

    Re: PRANIE MÓZGU

    Ehh, ludzie.... Pająki mają trawienie pozaustrojowe, więc jakim cudem mu coś może zalegać we wnętrznościach?! Ptaszniki żyją w wysokiej temperaturze, więc jak jest niska, to są niemrawe. Czasami wystarczy tylko ją podwyższyć...

    Pozdrawiam i nie słuchajcie tak bezkrytycznie "panów z zoologa"...

  10. #10
    Huhros
    Guest

    Re: PRANIE MÓZGU

    taki pan zoolog zna się ogólnie na wszystkim czyli jak przyjdzie co do czego to nie wie nic
    pytaj sie lepiej doswiadczonych hodowców (jest tu kilka osób, które trzymają po kilkanaście (dziesiąt? ) ptaszników i na pewną wiedzą więcej nic "biolog")


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •