Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pająk dla dzieci

  1. #1

    Pająk dla dzieci

    Witam.Mam pytanie.Moje dzieci chcą pająka,jak narazie chodowały jednego złapanego w piwnicy brązowy taki, urusł do 3,5 cm z odnużami i padł po jakims czasie.Potem złapałem im takiego malutkiego biało czarnego na murze,piękny pająk intelidentna bestia heheh Skakał jak szalony ,i miał piękne oczka ,mówiły że ma dobry wzrok bo nie da sie od tyłu zazkoczyć.Dwa lata temu gościłem u znajomego,miał pająka jak dobrze pamiętam to mówił że to Ptasznik czerwonokolanowy tak się im spodobał ,za wszelką cenę chciały mnie namówić ,nie dałem się tak łatwo ,postawiłem warunek jak zobacze że dają sobie rady i będą sie opiekować pająkami złapanymi to im kupię.Mineło 2 lata dzieci mają teraz 10 lat chłopak i 11 lat dziewczynka,fascynacja nie minęła w domu pełno pajęczyny bo nie wolno niszczyć ,wszystkie okoliczne pająki sa dożywiane łapanymi muchami. Nadszedł czas na większego pajączka.
    Ok nie będę więcej opisywał bo napewno niektórych to nudzi sorki.
    Konkretnie.
    1.Jakiego pająka ?
    Czytamłem opisy koło 40 ptaszników jak wybrać wszystkie piękne
    Pająk w żadnym wypadku nie może wyczesywać włosków,łatwy w chodowli,nie agresywny,aktywny przez większość dnia(obserwacja),a tłumaczą mi teraz "musi robić pajęczynę ,żeby wiedział gdzie świerszcze chodzą "hehe
    o kurcze "i muszą być 2 dziewczynka i chłopiec żeby mogły mieć później dzieci "
    z tym mogą być kłopoty przy młodych okazach nie wiem czy da radę to sprawdzić,"nie muszą być kolorowe najlepiej czarne i muszą rosnąć wielkie".Ludzie jaka atmosfera tu panuje będę najlepszym tatuśiem na świecie.
    2.Kupiłem akwarium 50 szerokie 30 głębokie 25 wysokie czy nadaje sie na terrarium widzę ze jeszcze jedno będę musiał zakupić.
    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Nodlli
    Guest

    Re: Pająk dla dzieci

    Na mój gust powinieneś kupić dzieciakom ptasznika czerwonokolanowego, lub czerwonogiego albo kędzierzawego.
    masz tu linki do nich poczytaj:

    http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php kędzierzawy

    http://terrarium.com.pl/ptasznikczerwononogi.php czerwononogi

    http://terrarium.com.pl/ptasznikczerwonokolanowy.php
    czerwonokolanowy


    Kędzierzawy jest dosyć tani i bardzo łatwo się oswaja

    Czerwonokolanowy jest już droższy ,a czerwononogi to samo. Więc jeśli ci niezależy na kasie to sam wybiesz.


    Pozdrowienia Nodlli

  3. #3

    Re: Pająk dla dzieci

    Dzięki Nodlli za odpowieć .Myślałem o nich ale one wyczesują włoski.

  4. #4
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Pająk dla dzieci

    Z Twojego opisu wynika, ze chcesz kupic ptasznika kedzierzawego (Brachypelma albopilosum, czerwonokolanwego - Brachypelma smithi, lub Chilijskiego rozowego - Grammostola rosea). Rosea jest z nich najaktywniejsza. No i jeszcze do smihi jest bardzo podobna B. boehmei.
    Hmm... a moze kupilbys jakiegos nadrzewnego: np Avicularia versicolor.
    Z tego, co tu wyczytalem, to czasem pajaki tego gatunku padaja bez wyraznego powodu (szczegolnie male okazy), jednak pajak jest ladny, "wie, gdzie sa swierszcze, jak mu wrzucisz" i nie jest agresywny. Nie ma tez chyba wiekszych problemow z rozroznianiem samicy od samca. W kazdym razie kupujac ktoregos z powyzszych pajakow na pewno dzieciakom radoche sprawisz.

    A z tym wyczesywaniem wloskow, to z tego, co wiem, najrzadziej wyczesuje je rosea.

    Tak, ze wybor masz duzy.


    A ja i tak polecam B. smithi

    Chyba, ze chcesz jakies pajaki budujace koniecznie sieci. Z takich pajakow nieptasznikow najlepsze sa chyba przadki.


  5. #5
    Nodlli
    Guest

    Re: Pająk dla dzieci

    Wyczesujš ale bardzo rzadko jak ktoœ je naprawde wnerwi.


    Pozdrawiam

  6. #6
    pylius
    Guest

    Re: Pająk dla dzieci

    pająki to nie zabawki dla dzieci , są to zywe zwierzęta i nalezy sie tak z nimi obchodzic , mozna wybierac ktory wyczesuej a ktory nie , ale po co ? Są pajaki ktore nie wyczesują wlosow za to skacza i rzucają sie na wszystko co sie rusza , a te ktore wyczesuja sa spokojne , bez sensu jest wybierac , a terrarystyka zajmuje sie problematyką hodowli - kupujesz pająka po to zeby miec nielada odczucia przy hodowli , obserwcji i nabyc wiedzy , ptasznik dla dziecka to kiepski pomysl , kup lepiej dla siebie a dzieci beda tylko ogladac . Jesli ktos kieruje sie czyms takim jak obawa przed wyczesywaniem wlosow to niech sie zastanowi powaznie nad tym czy powinnien sie zajac terrrarystyką.

    Dawid.

  7. #7

    Re: Pająk dla dzieci

    Pylius to że to nie zabawka one dobrze wiedzą ,mają 2 koty ,akwarium z rybkami,a napewno bez mojego dozoru nie będą same karmić albo wyciągać pająka z terrarium jak do tego dojdzie ,jeżeli dojdzie to z zastosowaniem środków ochrony hehe rękawice czy coś ,a co do wyczesywania włosków to co ja wiem "Zaniepokojony wyczesuje tylnymi nogami włosy z odwłoka, które mogą powodować uczulenie, swędzenie skóry, szczypanie oczu, uczulenie, podrażnienie gardła itp. "nic wiecej ,nie wiem ile tego wyczesuje,jak bardzo to szkodzi bo to co piszą to brzmi groźnie.Napisz coś o tych włoskach. Dziękuję za uwagę.

  8. #8
    pylius
    Guest

    Re: Pająk dla dzieci

    witam ponownie .
    Uwazam ze powinnienes sobie sprawic B.Smithi/Boehmei/Rosea/Emilia polecam jednego z wymienionych , co prawda wyczesuja wlosy ale to nie jest tak ze za kazdym razem , ogolnie smithi jest piekny i lagodny . Dzwi mnie podejscie Twoje do sprawy tzn że masz na uwadze zainteresowania dzieci bo chyba malo kto chce kupic dziecku pajaka lub weża , ja osobicie polecam węże , nimi sie glownie zajmuej ale pajaki tez mam , nabylem ostatnio duzą samice albopilosy i jest przecudowna , imponujace rozmiary i nie wyczesuje wlosow (ale ten gatunek to robi), moge ja glaskac , dotykac a ona nic , czasem tylko sie lekko ruszy .
    Co do wloskow , nie mialem nigdy okazji sie przekonac jak to dokladnie jest , mam mala albopilose okolo 3 cm ciala i wyczesuje czasem , zadko wlosy ale jest za mala aby cos poczuc .

    Reasumując , możesz kupic jakiego kolwiek ptasznika , w zasadzie one sa to ogladania bardziej niz do kontakow jak to ma miejsce z wezami . Ale polecam te z gat. brachypelma (smithi przede wszystkim) , mozna wziasc na reke a to niesamowite uczcie .

  9. #9

    Re: Pająk dla dzieci

    Doskonały pająk, spełniający stawiane przez Ciebie wymagania i wymagania Twoich dzieci to: Grammostola pulchra.
    Jest on czarny, duży, nie wyczesuje włosków, pająk naziemny, a przede wszystkim jest polecany dla początkujących hodowców. Tylko pajęczynę to raczej bedzie rozpościerał po podłożu.
    Ostatnio ktoś się ogłaszał, że je sprzedaje na giełdzie - poszukaj.


  10. #10

    Re: Pająk dla dzieci

    Ale mial byc taki co nie wyczesuje wloskow a Brachypelmy z tego slyna wiec ja polecam G.rosea wolno rosnie, jest ladny i nie agresywny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •