Jesli chcesz ptasznika, to polecam Grammostole pulchra, B. smithi, boehmei, albopilosum, auratum.
Nie bede mowil, jak sie je hoduje, bo to masz w opidie na stronie terrarium i we wczesniejszych postach.

Pajaki domowe tez sa bardzo ciekawe. Ja zrobilem tak: na dno sypnalem zwirku drobnego. Przykleilem pionowo do szyby srodek z rolki papieru toaletowego , a potem polozylem poziomo w poprzek terrarium deske.
Zupelnie niepotrzebnie sypalem zwirek, bo pajak rozplotl sobie siec nad nim i przesiadywal caly czas w rolce.
Tak sie zadomowil, ze zrobil 2 kokony (z ktorych po jakims czasie zaczely wychodzic mlode). Kiedy ich pilnowal byl niesamowicie agresywny...nie mozna sie bylo do niego zblizyc.

Tak wiec na poczatek polecam jednego z tych ptasznikow, ktore wymienilem (mozna do tego dorzucic Chromatopelme Cyanopubescens - chyba dobrze napisalem).
Poprostu na poczatek polecalem pajka domowego, bo on nie jest az tak wrazliwy na niska temperature i wilgotnosc.
Ale jesli wolisz ptasznika, to dobrze zapoznaj sie z jego wymaganiami i wtedy kup.

Oczywiscie mozna sie ze mna sprzeczac, ale skoro mi na poczatek wystarczyly katniki, krzyzaki i skakuny....