Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Torf

  1. #1
    T_ome_K
    Guest

    Torf

    Czy jako torf do terra do kędziorków moge użyć torfu bodajże "dla eży żułwi płazów, gadów i innych" ??

  2. #2

    Re: Torf

    Cześć
    ..możesz uzyć nawet zwykłego torfu kupionego w sklepie ogrodniczym. Odradzam natomiast jakiekolwiek wzbogacane w nawozy ziemie ogrodnicze. Zwykły torf lub ten "specjalny...dla żółwi, płazów,itd"...za bardzo nie wiem co może być w nim takiego EXTRA dzięki niskiemu pH /kwaśności/jest pod względem bakteriologicznym niemal jałowy i nic żadnemu zwierzakowi nie powinno się stać /a już NA PEWNO nie Twojemu ptasznikowi/. Inaczej ma się sprawa z grzybami /w tym z pleśniami/ .. te lubią niskie pH..sam zobaczysz ich bujną wegetację jeśli nie sprzątniesz niezjedzonego żarcia))) ale to już będzie ryzykowne dla pająka
    Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Torf

    ..aha..zapomniałbym..możesz ułatwić sobie żywot i zapodać do tego torfu komponent kokosowy /dobrze gdyby ten "specjalny" go miał/. Wtedy dłużej trzyma wilgoć..a ogólna wilgotność względna w Twoim terrarze też jast przyzwoita bez ciągłego zraszania podłoża..
    Pozdrawiam

  4. #4

  5. #5
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Torf

    W sumie ja uzywam tylko substratu kokosowego i dla pajaka nie ma nic lepszego.
    A wyglada nawet ladniej niz torf
    Nie rozwijaja sie w nim bakterie i dobrze trzyma wilgotnosc.
    Chba, ze masz pajaka podziemnego, to mozesz tam jeszcze dodac zwyklej gliny, zeby konstrukcje budowane przez pajaka sie nie zapadaly.


  6. #6
    Huhros
    Guest

    Re: Torf

    najlepszy (wedlug mnie) jest torf sprzedawany w brykietach(tak to sie chyba nazywa) - dostajesz silnie sprasowana kostke, odcinasz maly kwadrat piłą i moczysz w wodzie- jak nasiaknie to zwiekszy kilkakrotnie swoja objetosc a przy tym bedzie miekki (łatwo rozrzucic po terra)


  7. #7

    Re: Torf

    Cześć Huhros
    ..powiedz gdzie taki torf można nabyć???
    Pozdrawiam

  8. #8
    Huhros
    Guest

    Re: Torf

    u mnie w zoologiku- kostka kosztuje 8 zł i starcza na raz na jakies 8 terra, jak cos to daj mi adres to Ci wysle


  9. #9

    Re: Torf

    ..Dzięki za infos..spróbuję połazić za tym w Krakowie.. Pytam o to, bo już mam dosyć taszczenia/nawet do samochodu../ 80L worów torfu z OBI, bo mniejszych nie mają..zresztą co jak co ale torfu u mnie nigdy za mało...))
    Pozdrawiam

  10. #10
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Torf

    Huhros --> a to czasem nie jest czasem wlasnie wlokno kokosowe ?
    Bo Ja tez mam wlasnie taka kostke (brykiet) i ja sie odlupuje warstwami (podluznie), a potem rzeczywiscie do wody i to pecznieje. Zaledwie okruszyny tego starczyly do urzadzenia pojemnikow 2 pajakom !!
    To jest rzeczywiscie wydajne !
    Polecam. Moze sie myle, ale o torfie takim nie slyszalem.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •