Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: PORADA OD DOŚWIATCZONEGO CHODOWCY????

  1. #1
    ulik
    Guest

    PORADA OD DOŚWIATCZONEGO CHODOWCY????

    Choduję pająka i skorpiona i mam zamiar na wiosnę powiekszyć swoją chodowlę o kolejne dwa gatunki pająków te pająki to:Lasidora Parahybana i Teraphosa leblondi.Pająki te są polecane dla doswiadczonych chodowców a Ja mam pewne doświadczenie w chodowli ,ale nie natyle duże i potrzebuje porady.Chodzi MI o to jakie podłoże zastosować i jak zrobić żeby była wysoka wilgotność w terrarium a zarazem ,żeby nie dopuścić do rozwoju pleśni i bakterii,które jak wiadomo są szkodliwe dla pająków.Pająki te chcę kupić przez internet ,czy znacie kogoś godnego uwagi,którego moglibyście Mi polecić i który by blisko mieszkał mojego miejsca zamieszkania.Ja jestem z Malborka.Chodzi MI oto,żeby przesyłka konduktorska dotarła do Mnie w miarę szybko.Czekam na wasze porady i pozdrawiam wszystkich chodowców pajęczaków.ULIK

  2. #2

    Re: PORADA OD DOŚWIATCZONEGO CHODOWCY????

    Witam Ulik!
    Widzę, że zrywasz z zasadą: "małe jest piękne".. )))
    Nie hoduję tych ptaszników /choć z pewnością się kiedyś na nie skuszę/ więc moje spostrzeżenia i przemyślenia traktuj jako "wymagające weryfikacji")
    1. Z tym DOŚWIADCZENIEM wymaganym w hodowli tych pająków, o którym piszesz, to różnie bywa..Jeśli rozumiesz przez to ROZSĄDEK to ja jestem za!!!
    2. Co do podłoża...żadna HAMERYKA)))) Ma trzymać wilgoć i się nie zapadać../oba gat. UWIELBIAJĄ kopać, choć jak wiesz Lasiodory zaliczane są do naziemnych.../ Uważam,że spox będzie zwykły torf, torf+kokos, ewentualnie z dodatkiem gliny lub zwykła, wyprażona w piekarniku, ziemia z lasu.. Raczej sam kokos się nie nadaje..jest zbyt SYPKI..
    3. Jeśli będziesz usuwać niespożyte przez pająka resztki po jego UCZTACH)) tak jak to zapewne czynisz aktualnie, hodując swojego pajączka.../jaki gatunek???/ to i pleśni nie powinno być. Oba gatunki znane są z tego, że resztki wynoszą z norek na powierzchnię ..tak więc nie będzie to trudne..
    4. No i na koniec bądź ostrożna ...ponoć szczękoczułki tych predatorów to prawie jak ząbki dobermana))...no i jad..niezbyt mocny ale jest go zawsze dużo!
    Powodzenia w hodowli tych MISTRZÓW UCIECZEK..))))
    Pozdrawiam
    Pablos

  3. #3

    Re: PORADA OD DOŚWIATCZONEGO CHODOWCY????

    Pablos chyba powiedzial wszystko o co pytales. Zapytales o hodowców a wiec TomekG , Vorax (Wrocław) Paweł Wielądek (Warszawa)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •