Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: kokon albopilosum

  1. #1

    kokon albopilosum

    mam pytanko:
    czy lepiej zostawic samice z kokonem (B.albopilosum) czy ja zabrac z
    terra!??

    czy samica spełnia jakoms role przy kokonie tzn.czy sie nim w jakis sposob opiekuje?

    martwie sie czy ona np. niezechce zjesc kokonu albo cos w tym stylu.
    co proponujecie ??

    Pzdr
    cargool

  2. #2

    Re: kokon albopilosum

    raczej nie trzeba zabierac. ona chyba sie nim opiekuje ;]


  3. #3

    Re: kokon albopilosum

    hehehe cargool i ty chciałeś żebym sie wypowiedział niemam zielonego pojęcia o tym

  4. #4

    Re: kokon albopilosum

    wg P.Cieslaka samica czesto porzuca kokon wiec warto go zabrac i sztucznie inkubowac choc osobiscie nie zabieralbym go tak odrazu i obserwowal. Zabralbym dopiero wtedy jak bym byl pewny ze samica juz go porzucila


  5. #5
    Huhros
    Guest

    Re: kokon albopilosum

    wszystko zalezy od samicy- niektore zostawiaja kokon, a inne sie nimi opiekuja. Jesli samica Cargoola jeszcze nie miala kokona to najlepiej niech poczeka i zobaczy co bedzie- jak bedzie sie opiekowala to luz a jak nie to niech sam inkubuje


  6. #6

    Re: kokon albopilosum

    Nie wolno zabierać samicy - po ok. 5-6 tyg. otwiera ona kokon. Dzięki samicy nimfy mogą opuścić kokon.
    Przez ten czas samica nie je więc po wyjściu młodych musisz ją dobrze odżywiać.

    [gadzinka]

  7. #7

    Re: kokon albopilosum

    to jest jej pierwszy kokon i moj tez :-)
    ale jak mam poznac czy ona porzucila kokon czy nie? i jak cos to mam zrobic taki inkubatorek jak w ksiazce Cieślaka? czy zostawic kokon tam gdzie jest a tylko samice przeniesc?

    Pzdr
    cargool

  8. #8
    TaumanTis
    Guest

    Re: kokon albopilosum

    ale przeciez samice po zlozeniu kokonu nie przyjmuja pokarmu przez jakis czas !!!

  9. #9
    Huhros
    Guest

    Re: kokon albopilosum

    jak olewa kokon, to oznacza to ze nie bedzie sie nim opiekowlala, jak nie bedzie sie opiekowala to przenosisz kokon w inne miejsce- musisz zapewnic odp. warunki sie wie, po jakims czasie (4-6 tyg) rozcinasz zyletka i czaisz co sie dzieje- jak nimfy (spajderlingi -jak zwal tak zwal wylaza to luz a jak nie to zostawiasz kokon i czekasz znowu troche czasu


  10. #10
    Awikkularia
    Guest

    Re: kokon albopilosum

    Ja zostawiłam swojej samicy kokon na miesiąc. Po miesiącu odebrałam go jej i otworzyłam. W środku były larwy. Kokon umieściłam następnie w inkubatorze i po sprawie. Za jakiś czas wylazły pajączki. Nie polecam zostawiania kokonu do czasu otwarcia przez samicę - wyłapywanie kilkuset pajączków z terrarium agresywnej samicy jest niezbyt przyjemne... Kokony rzadszych ptaszników zabieram samicom na drugi dzień po ich złożeniu i wkładam do inkubatora. Około 3 dni po zabraniu kokonu samice zaczynają jeść jak wściekłe.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •