Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: czeskie giełdy!!!

  1. #1

    czeskie giełdy!!!

    poszukuje kogoś kto wie gdzie i kiedy odbywają się giełdy w czechach!!!!

  2. #2

    Re: czeskie giełdy!!!

    Czechach....

    Co miesiac odbywa sie gielda w Pradze na Brumlovce.

    Zajrzyj na strone www.terraristik.com do dzialu Borsenkalendar tam sa aktualne daty gield w calej Europie i linki do stron internetowych organizatorow.

    pozdrawiam

  3. #3

    Re: czeskie giełdy!!!

    a po co by przemycić coś to już sie nie opłaca na granicy trzepią a jak coś znajda to od razu rekwiruja i sprawa w sądzie.

  4. #4

    Re: czeskie giełdy!!!

    Tam sprzedaja zwierzeta z CITES. A na przykład na owady takie jak modliszki nie trzeba miec specjalnych pozwoleń.

  5. #5

    Re: czeskie giełdy!!!

    alke przewozenuie ich przez granicę wymahga dokumentów weterynaryjnych a Cites jest czeski i i nie jest ważny przy wwozie do Polski polecam dokładne zapoznanie się z ustawa o warunakch wwozu gatunków citesowych. wszystkie wwożone zwierzeta i rośliny musza byc zgłoszone do odprawy celnej inaczej są unane za przemycone i procedura karna sie rozpoczyna.
    pozdrawiam
    Wiciu

  6. #6

    Re: czeskie giełdy!!!

    nie interesuje mnie przemyt zwierzaków! już nawet pisałem u kogoś że nie jestem za tym procederem nie lubie wożenia zwierzat w jakichś dziwnych miejscach typu koło zapasoew itp.!!!!! zanomy chce pojechać i pooglądać wiec dlatego pytam !!! a swoją droga to na stronie cites jest lista zwierzat których nie można wwozić do polski!!!
    ja poczekam na wejscie do uni i wtedy ceny pójdą w dól mnie sie nie spieszy hehe !!! pozdrawiam inneczasy dzieki za ten adresik mantid

  7. #7

    Re: czeskie giełdy!!!

    Przykładowe ceny z UE: dobry sklep zoo niedaleko Wiednia:
    ptasznik kędzieżawy (około 6cm) = 200-250PLN
    żółw stepowy (około 15cm) = 250-350PLN
    wąż zbożowy (40cm) = 150-250 PLN

    Nie jest tanio. Może tak trafiłem, ale sklep nie wyglądał na ekskluzywnt salon.


  8. #8

    Re: czeskie giełdy!!!

    zgadzam sie z Tobą Wiciu że przepisy póki co są dobre ale martwe....
    Znam ludzi którzy legalnie wwożą zwierzęta do Polski, mimo że wymaga to mnóstwo zachodu.

    pozdrawiam

  9. #9

    Re: czeskie giełdy!!!

    No, na niższe ceny to ja bym raczej nie liczył.
    Raczej jestem zdania że będą ciut wyższe:-)
    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: czeskie giełdy!!!

    Jeżeli chodzi o przewóz owadów przez granice to nie są wymagane żadne zezwolenia, w przypadku dużej ilości jedynie rachunek, ponieważ wolne od cła sa wszystkie artykuły, które nie przekraczaja 175 euro.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •