Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Maleńki Smithi

  1. #1
    Coxino
    Guest

    Maleńki Smithi

    Mam mały problem)Zakupiłem malutkiego Smithi podobno jeszcze nie przeszedł żadnej wylinki(tak twierdził facet w sklepie). Mierzy około 1cm jest baaardzo ruchliwy i nieco agresywny. Nic jak narazie nie zjadł obchodzi ofiare( mały macznik podzielony na kilka cześci) i staje na tylnych odnurzach.Czy to zachowanie normalne dla tego gatunku?A może to nie jest Smithi bo przy tej wielkości trudno stwierdzić co to w ogole jest ,licze na uczciwość faceta który mi go sprzedał ,że się nie pomylił)))))
    POZDRAWIAM


  2. #2

    Re: Maleńki Smithi

    Witam!
    Wszyscy liczymy na jego uczciwość...bo nawet tu, na tym Forum, zdarzają się uczciwi INACZEJ.. ale nie sądzę aby ktoś celowo chciał Cię wprowadzić w błąd.. Napisałeś: "Mierzy około 1cm jest baaardzo ruchliwy.." ale 1cm z odnóżami..czy bez??? Tak czy owak wylinkę przejść MUSIAŁ!!! /najpewniej jest po drugiej/
    Co do zachowania pajączka ..to uwierz mi Twoja smithi jeszcze nie raz zaskoczy Cię tym co potrafi..)), a że nie chce jeść..CIERPLIWOŚCI...a Ty w tym czasie poczytaj sobie poprzednie posty na tym Forum..ostatnio dużo pisaliśmy o żywieniu ptaszników..
    Pozdrawiam
    Pablos

  3. #3
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Maleńki Smithi

    Racja, poszukaj sobie wczesniej na forum. Chyba co trzeci post dotyczy zywienia
    Co do pokarmu, to moja smithi robi tak samo robi. Szczegolnie zachowuje sie tak przed wylinka. Wpuszczam szarancze/pinke, a ona staje na tylnich odnozach POZORUJAC atak, bo gdy owad zblizy sie do niej bardziej, to natychmiast ucieka. Tylko raz zdarzylo mi sie, zeby z tego straszenia wyniklo cos wiecej, niz ucieczka. Ukasila wtedy pinke ;]
    Co do wylinek, to taki pajak NA PEWNO przeszedl juz wylinke, a przy takich rozmiarach trudno nie zgodzic sie z Pablosem, ze jest juz po co najmniej drugiej.
    W kazdym razie zycze milej hodowli


  4. #4

    Re: Maleńki Smithi

    he he he!!! kolejny wielce odenzny sprzedawca w zoologu :-) buha ha ha. pajak ma 1 cm i nie przeszedl wylinki, ha ha ha. mozesz pozdrowic pana w sklepie ha ha ha. gdybys dostal nimfe (pajak ktory nie przeszedl jeszcze wylinki ) to bys go ledwo widzial :-). przypuszczalnie jest juz po 2 wylince tak jak twierdzi Atrax i Pablos :-). To ze nie je to nic dziwnego. Ptaszorki potrafia dlugo nie jesc :-). Powiedz mi jeszcze w jakim pojemniku trzymasz tego ptaszorka??? To ze twoj pajak jest nieco agresywny (???) moze byc przyczyna tego ze jest w zbyt duzym pojemniku i nie czuje sie tam bezpiecznie. im mniej przestrzeni (oczywiscie z umiarem) tym lepiej dla ptaszorka.


  5. #5

    Re: Maleńki Smithi

    A moze nie przeszedł żadnej wylinki .... ale w sklepie... ;]


  6. #6
    Huhros
    Guest

    Re: Maleńki Smithi

    gdyby Brachypelmy mialy po 1 cm w kokonie to ciekawe jakich rozmarow musialby byc ten kokon, liczac ze znajduje sie tam 800-100 nimf - 2*2 metra?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •