Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: czy to możliwe zeby moja blondi.....

  1. #1

    czy to możliwe zeby moja blondi.....

    Wiecie co! ja juz czegos nie rozumiem. wczoraj wieczorem zauważylem, że moja blondi w miejscu gdzie byl jasny wyczesany tylek zrobil sie ciemny a prawie czarny. Po dluższych obserwacjach zauwazylem, ze jej karapaks lekko odstaje a nasada zębów jest bialutka i zdecydowanie wieksza. Byłem pewien, ze to wylinka juz sie zaczyna. Dzis rano ku mojemu rozczarowaniu blondi wylinki nie przeszla. Teraz znow wziolem ja na obserwacje. arapaks wyglada jak by sie trzymal na samym czubku (wierzchnia część mocno odstaje od spodniej) te zgróbienie na nasadzie zębów sie powieksza. Wyglada to tak jak by część "nowych" zebów już wyszła a część nie. Jeśli to zaczęty proces wylinki to dlaczego nie przeszla jej dzis w nocy???? i dlaczego najpierw odstaje karapaks a dopiero pozniej pajak kladzie sie na plecach?? a moze to normalne tylko ja o tym nie wiem?? Napiszcie co o tym sądzicie.
    ps robilem fotki. zaraz bede je obrabial graficznie. Jesli beda w miare wyrazne to je umieszcze.


  2. #2

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi. (zdjecia)

    oto fotki zębów.... fotki odstajacego karapaksu niestety nie sa wyrazne


  3. #3

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi. (zdjecia)

    moje pajaczki czasem tez tak maja. kly jadowe sa czarne a w miejscu gdzie szczekoczulki lacza sie z glowotuowiem sa biale. mysle ze, nazwijmy to "wybrzuszenie" to po prostu nowy pancerz, ktory sie wyksztalcil. ciemnienie na odwloku to oznaka gotowego pancerza. teraz jak pajak polozy sie na plecach to stary penkie i wylinka, wiadomo. wg mnie to calkiem normalne. po prostu nowy pancerzyk wystaje .


  4. #4

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi. (zdjecia)

    mam jeszcze 1 pytanie. Czy jak zapale swiatlo podczas linienia tuz nad terra blondi zeby moc robic fotki czy nakrecic film to moze pajakowi to przeszkadzac? (zaszkodzic?)


  5. #5
    Huhros
    Guest

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi. (zdjecia)

    ja bym sie nie przejmowal- Blondi nic nie bedzie, co do robienia zdjec (swiatlo), to kiedys wyjalem Auratum kokosa podczas wylinki jak juz lezala na plecach (w bialy dzien) i ma sie do tej pory dobrze i zjada super ilosci swierszczy, wiec wedlug mnie nic sie (rowniez Twojej Blondi) nie stanie


  6. #6

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi.....

    Ja bym z tym światłem nie ryzykował. Jak nagle zapalisz podczas wylinki, to może się wystraszyć i coś sobie zrobić. Najlepiej jak będziesz miał wcześniej zapalone.

  7. #7
    dee jay
    Guest

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi. (zdjecia)

    witam ja robiłem swojej blondynie filmy oraz fotki i było ok

  8. #8

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi.....

    juz 2 dobę blondi biega z otwartym karapaksem i wystającymi nowymi zębami..... ile to moze jeszcze potrwac?? :/


  9. #9
    Huhros
    Guest

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi.....

    ptaszniki sa praktycznie ślepe


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: czy to możliwe zeby moja blondi.....

    W sumie sa slepe, ale maja na tyle rozwiniete oczy, aby widziec zmiany swiatla i kto wie, czy nagly blysk nie wystraszy go. Jak ja fotografowalem swoje, to raczej nie mialem tego problemu, bo pajaki zachowywaly sie normalnie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •