Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Haplopelma lividum

  1. #1

    Haplopelma lividum

    cze wszystkim
    mam pyatanie: ile kosztuje młody Haplopelma lividum???
    i czy wogóle jest dostępny w kraju???

    dziękuję za odpowiedz

  2. #2
    Wesoły_hopak
    Guest

    Re: Haplopelma lividum

    teraz azzazel ma po 140 troche drogo ja kupiłem jakiś czas temu za 60.


  3. #3

    Re: Haplopelma lividum

    a jaki duzy po ilu wylinkach??

  4. #4
    CD/Tombik
    Guest

    Re: Haplopelma lividum

    Odradzam tego pajaczka z paru powodow:
    1) piekny niebieski kolor wystepuje tylko i wylacznie u samic i tylko i wylacznie tydzien po wylince
    2) pajakow nie widac dlugi czas poniewaz siedza schowane w norach o wylinkach nawet nie wiemy poniewaz te pajaki wylinki wbudowywuja w gniazdo
    3) bedziesz widzial pajaczka raz na kilka miesiecy
    4) a jak go zobaczysz to zobaczysz specjalnie nie ladnego szarego pajaka
    Te wiadomosci mam od Mantida takze post tak jakby nalezy do niego


  5. #5

    Re: Haplopelma lividum

    hehe.....
    Brzmi to drastycznie i okrutnie ale niestety to prawda..... Rzadko kiedy zdarzaja sie H. lividum intensywnie niebieskie, rzadko kiedy utrzymuja ten kolor dlugo po wylince, rzadko kiedy niebieskie sa samce a na dodatek pajaki te siedza wieksza czesc swojego zywota pod ziemia w norze czekajac az pokarm sam przyjdzie.....

    Niebieskie natomiast sa Chromatopelma (Delopelma) cyanopubescens.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Re: Haplopelma lividum

    Chromatopelma (Delopelma) cyanopubescens ile taki pająk kosztuje i po ilu jest wylinkach

  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Haplopelma lividum

    A poza tym bedziesz mial niezle duzo roboty, jak ci przyjdzie na sprzatanie u lividum lub przenosiny do innego terrarium (uwierz mi, to nie jest zbyt latwe i przyjemne).

    Co do pytania o ceny, to ostatnio niebardzo sie orientuje, bo od dluzszego czasu nic nie kupowalem.


  8. #8

    Re: Haplopelma lividum

    Sprzątania o co chodzi??

  9. #9

    Re: Haplopelma lividum

    jakis czas temu napaliłem sie na te pajaki,ze wzgledu na ten niebieski kolor samic.teraz troche zaluje.mam cztery te pajaki.ostatnio sprzatalem po wylince mojej najwiekszej H.lividum (6 wylinka),przenosilem ja tez do wiekszego faunboxa.najpierw byl problem z wyjeciem pajaka z poprzedniego pojemnika.a kiedy juz sie do niego dogrzebalem.pajak bez zastanowienia zaatakowal drewniany patyk,a po chwili znalazl sie na zewnatrz faunboxa,potem blyskawicznie wlazl mi na reke.przyznaje,ze malo co zawalu nie dostalem.na szczescie kumpel,ktory pomagal mi przy nim zdarzyl go zlapac do sloika.pajak jest naprawde szybki i z tego co zauwazylem atakuje w momencie kiedy nie ma sie gdzie ukryc.wiec trzeba bardzo uwazac.malo go tez widac,wiekszosc czasu spedza w ukryciu.
    pozdrawiam


  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Haplopelma lividum

    Nic dodac, nic ujac.
    Poza tym ja mialem klopot, bo musialem rozkopac podloze i uwazac, zeby nie uszkodzic pajaka. Wierz mi, ze w swoich korytarzach pajak jest bardziej "pewny siebie", niz gdzie indziej. Bardzo ciezko bylo.
    Odradzam ci na poczatek pajaki podziemne, bo ogolnie ciezko sie je hoduje i nawet nie chodzi mi o agresje, bo jak zapewnisz mu dobre warunki, to bedzie raczej spokojny. Chodzi o problemy techniczne zwiazane z hodowla. Czasem ten pajak potrafi nie jesc przez dosc dlugi czas.
    Ze sprzataniem tez byly czasem klopoty, bo raz zaczela roz wijac sie plesn pod ziemia i wyciaganie zaplesnialych resztek pokarmu bylo bardzo trudne (nie udalo nam sie) i musielismy znowu wyciagnac pajaka na zewnatrz, aby zmienic mu torf od nowa.
    Ogolnie polecam go tym, ktorzy naprawde wiedza, co robia
    O sile jadu nie bede wspominal, bo ten pajak juz jest dosyc slawny.
    Daid -> Jest wiele gatunkow pajakow, ktore swoim pieknem przytlaczaja.
    Chromatopelma cyaneopubescens, Avicularie, wiele Brachypelm sa sliczne i lepsze na poczatek.
    Poza tym jak mowili poprzednicy, piekna, blekitna barwe maja tylko starsze samice, a poza tym wiele zdjec lividum w internecie jest po obrobce swietlnej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •