Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ubarwienie pająków

  1. #1
    Zion
    Guest

    Ubarwienie pająków

    Witam Was.
    Da się zauważyć że pająki jednego gatunku, zwłaszcza te jaskrawo ubarwione, nie zawsze mają tak samo nsycone barwy. Często są one mdłe, mają różny odcień u różnych hodowców, innym razem pięknie, wzorcowo nasycone.
    I tu moje pytanie, czym jest to uwarunkowane, czy to jest kwestia diety pająka czy może wilgotności, temperatury, podłoża?

    Pozdrawiam


  2. #2

    Re: Ubarwienie pająków

    Myślę, że jest to dosyć złożony problem. Nasycenie barw zależy głównie od oświetlenia, ma chyba również związek z kondycją pajączka. Możliwe, że jest to cecha osobnicza

  3. #3

    Re: Ubarwienie pająków

    Jedno jest pewne - tuż po wylince pająka barwy są znacznie mocniejsze, z czasem trochę matowieją.

  4. #4
    CD/Tombik
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    ja mysle ze jest to sprawa temp wilg oswietlenie itp


  5. #5
    Zawak
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    ale moze ty widziales pajączka większego(doroslego?) i ma bardziej intensywne barwy niz mlodszy osobnik.

  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    Warunki zewnetrzne + genetyka.
    To wyjasnia raczej wszystko. Zdarzaja sie osobniki ubarwione zupelnie inaczej, mimo, ze przebywaja w IDENTYCZNYCH warunkach.
    Dlatego zawsze mozna tlumaczyc to dziedzicznoscia.


  7. #7
    Elmalier
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    tak ale jest tez jeden z warunkow biologicznych, a mianowicie swiatlo sloneczne, pajaki trzymane w ciemnosci beda mialy bardziej intensywne kolory, poniewaz wszystko na sloncu poprostu blaknie, oczywisice nasze pajaczki w terrariach zadko sa wystawione na dzialanie sloneczka (bo nielubia) to mozna to tlumaczyc tak jak napisal Atrax


  8. #8
    K@MciO
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    Nie jestem pewien ale chyba była kiedyś mowa o kolorkach i ktoś kiedyś zamieścił zdjęcie (albo znalazłem w necie) rudej jak się nie mylę grammostoli rosei, i była mowa że ten pająk nie jest nową odmianą tylko został wystawiony na działanie światła słonecznego i po prostu zrudział. Jeśli światło słoneczne ma takie działanie to możemy sobie zrobić "nowe gatunki" ptaszników)))))


  9. #9
    walter
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    Prawdopodobnie byla to tzw. "czerwona odmiana" G.rosea.
    Jeśli światło słoneczne ma takie działanie to możemy sobie zrobić "nowe gatunki" ptaszników
    ...mozemy rowniez przy okazji wykonczyc wiekszosc naszych ptaszorow.


  10. #10
    Huhros
    Guest

    Re: Ubarwienie pająków

    co to za "robienie nowych gatunkow" jesli tylko osobnik wystawiony na działanie promieni słonecznych bedzie jasny? i tak pewnie po wylince powróci do swoich naturalnych barw


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •