Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Co to za pająk

  1. #1

    Co to za pająk

    Na gieldzie w Slupsku byl w niedziele facet i sprzedawal rozne pajaczki w tym jeden mnie zaciekawil - kosztowal 800 pln. Zagadnięty facet powiedzial ,że jest to Atrax Robustus. Fajniutki on jest ale proszę o opinię co to za gatunek, czy jak mnie dziabnie to bedzie bolalo, jaki urosnie, czy dlugo zyje, no i czy to jest uczciwa cena??


  2. #2
    Korgan
    Guest

    Re: Co to za pająk

    raczej nie możliwe ze to był atrax głównym powodem jest to ze cena dużo za niska, drugi chyba tylko głupieć wyszedł y to sprzedać na giałde.
    jakiej wielkości był ten pająk?

  3. #3

    Re: Co to za pająk

    Czlowieku jakby Atrax Cie ukasil to bys mogl juz se trumne zamawiac, nie mowiac zeby Cie bolalo. Ale jak powiedzial Korgan watpie ze byl to Atrax z takich samych powodow jakie wymienil Korgan

    Pozdrawiam


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Co to za pająk

    Powiedz, jakiej wielkosci, jakiego koloru. Ale prosze: szczerze...

    Jesli cie dziabnie, to bardzo poboli, ale nie przejmuj sie, bo zbyt dlugo sie nie pomeczysz (jak dobrze pojdzie, to w 1-2 h nastapi zejscie).

    A gdy jestes jeszcze na dodatek alergikiem... Aha: nie licz na pomoc medycyny, bo w Polsce surowica jest bodajze chyba w tylko jednym miejscu w kraju (moge sie mylic), albo w ogole jej nie ma.

    Jesli masz rodzine, to naprawde nie radze kupowac tego pajaka.
    To nie jest ptasznik. Jesli to samica (a zapewne tak, skoro Ci sie spodobal), to dorosnie do okolo 5 cm.

    Watpie, zeby to byl Atrax.. bo albo gosc ma niezle wtyki, skoro przewiozl to przez granice, albo naprawde ma jakies zezwolenie.

    Co do ceny, to juz slyszalem roznie...nawet 1400-1600 zl.

    Watpie jednak, ze to jest naprawde Atrax robustus.
    Nawet, jesli tak, to nie kupuj
    To taka zyczliwa rada :]

    Ps.: Zyje maksymalnie do okolo 20 lat (samica)


  5. #5

    Re: Co to za pająk

    Pająk byl tak na oko 2cm z nogami. Co do wyglądu to ciężko powiedzieć ,bo wzorków żadnych nie posiadal. Karapaks mial czarny (taki opalizujacy) odwlok rowniez, ale bardziej matowy. Ten gosc ma byc w tym tygodniu znowu na gieldzie - jak sie pojawi to postaram sie pstryknac fote pajakowi i podesle na forum.
    A pajak podobal mi sie glownie za sprawa ceny, bo jak wiadomo im drozszy tym bardziej egzotyczny.
    Ps. Chyba sobie ze mnie troche jaja robicie z tym śmiertelnym jadem. Czyż naprawdę po jednym ukąszeniu takiego maego pająka następuje śmierć dorosego,zdrowego i nieuczulonego czowieka???


  6. #6
    Korgan
    Guest

    Re: Co to za pająk

    JAK NAJBARDZIEJ POWAŻNIE.
    uważaj jak bedziesz robić te fotki

  7. #7

    Re: Co to za pająk

    To tak samo mozna spytac czy ugryzienie takiej male czarnej wdowy moze byc bolesne i smiertelne... Maly nie znaczy nie gorzny. Czasem maly jest grozniejszy od duzego.Ja bym posluchal kolegow i nie kupowal go.


  8. #8
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Co to za pająk

    Zrob mu zdjecie i wyslij, chociaz po Twoim opisie, wydaje mi sie, ze to naprawde moze byc Atrax. On wlasnie tak wyglada.

    Zapewniam cie, ze nie robie sobie zadnych jaj
    Do roku, kiedy wyprodukowano surowice, ukaszenie Atraxa oznaczalo prawie zawsze smierc. Udokumentowano troche przypadkow smiertelnych. Sek jednak w tym, ze ten pajak wystepuje jedynie w niektorych rejonach Australii: w Sydney i okolicach. Nietrudno sie domyslec, ze tam kazdy, nawet najbiedniejszy szpital jest w posiadaniu surowicy, a wsrod spolecznosci sa propagowane akcje lapania tych zwierzat i oddawania ich do specjalistycznych laboratoriow, gdzie pobiera sie jad i produkuje antytoksyne. Teraz juz nie zdarzaja sie w ogole wypadki smiertelne, bo szpitale dzialaja bardzo szybko i surowica jest tam niezbednym specyfikiem w kazdym szpitalu.


  9. #9

    Re: Co to za pająk

    Czy wyglądał tak????????

  10. #10

    Re: Co to za pająk

    widze ze sie spoznilem z fotką))))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •