Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pytania z jajem na poważnie :)))

  1. #1
    kidzior
    Guest

    Pytania z jajem na poważnie :)))

    Mam zapytania, dotyczące hodowli mojego pupilka . Jak narazie jest malutki (3-4cm gdzieś tak) Ptasznik czerwonoodwłokowy (Brachypelma vagans) i nie zabardzo porafię się nim obsługiwać [buuuu!! W pudełq nie było obstrukcji obsługi ((]. Tak więc proszę bardzo o jakieś bliższe informacje, jak mam wychowywać mojego skubańca . Żeby było Wam prościej, to napiszę to w punktach:

    #1. Jak ma dla tego gatunku wyglądać terrarium? Jak narazie jest malutki i mieszka sobie w pudełeczku po żelu [nie moim ], a jako dywanik posiada torf zroszony wodką .

    #2. Co mam mu/jej dawać do jedzenia i co ile karmić? Jak narazie to tylko mnie potrafi upierdzielić

    #3. Ad. punktu 2. Co mam robić, kiedy mnie upierdzieli i już się nawrzeszczę i nadmucham na ranę?

    #4. Jak się odbywa linienie u tego małego popierdułki po dywaniku. Śmiga sobie śmiało, a nie mam pojęcia, co się stanie, kiedy mu pancerzyk pęknie...

    Muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale postaram się być bardzo dobrym ojcem dla mojego pajączka.

    Pozdrawiam Wszystkich!


  2. #2

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    ech...miki, a próbowales chociaz poszukać czegoś na ten temat, w tym serwisie? Atrax walnął takie FAQ, ze az wstyd nie zajrzeć http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

    ....albo chociaz opis? Przeczytaj opis kędziora, bo jest obszerny, a warunki są prawie identyczne dla tych dwóch gatunkow. http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php


  3. #3

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    o ja cie ale piekny Faq az mnie oslepilo <braaaaawo>

  4. #4

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    Witam

    Kidzior z Belka ???


    Pozdrawiam KaczmarP

  5. #5

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    hueh masz poczucie humoru chlopie )
    mam nadzieje ze bedziesz dobrym tatusiem i dzieciaczek nie bedzie narzekal, nawet na to ze trzymasz lapki w kieszeni jak na niego patrzysz heheh a faq chyba bardzo Ci pomoglo bo jest naprawde rewelacyjne, przez ten czas jaki interesowalam sie ptaszniczkami i nim sobie kupilam nie trafilam na taka kopalnie wiedzy jak tutaj )
    z tym ze w sumie wczesniej jeszcze mialam fajna i dobra xiazke kupiona 2 lata temu i jak widze chwalona tutaj..

    pozdro dla Ciebie i malenstwa


  6. #6

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    Łatwiej najpierw sie czegos dowiedziec, a potem kupic zwierzaka


  7. #7

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    ja nie bede odpowiedał na to pytanie tylko zadam drugie . co za pacześniak kupuje zwierze a niema o nim zielonego pojecia a później na forum tylko posty zdechł mi pajak dlaczego ???? i inne tego typu przyktre posty. jak ja nosiłem sie z zamiarem kupienia mojego smithi to mały i cargool nie mieli życia i później do wesołej paczki dołaczył metus z którym teraz założyliśmy stronke.
    Ludzie czytajcie to nie boli a wiedza sie przydaje


  8. #8

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    #1) 3-4cm ciałka czy razem z nogami?? bo to jest spora roznica... powiem tak.. zasada jest bardzo prosta.. terrarium nie powinno byc za duze prawda ze prosta.. hehhehehe lepiej jak terra jest troszeczke za male niz za duze.. jesli pajak ma 3-4cm ciala to moze byc terra np 15x15x10 dl/szer/wys ale jesli 3-4 cm razem z nogami.. to lepiej trochi mniejsze

    #2) to rowniez zalezy od wielkosci pajaka. polecam swierszcze. jesli nie masz dostepu do swierszczy polecam drewnojady, maczniaki, karaluchy ( z wlasnej hodowli lub sklepu a nie z podlogi ) lub jesli pajak jest mniejszy 3-4cm razem z nogami to mozesz dawac biale robaki. Pokarm nie powinien byc wiekszy od odwloka pajaka.

    #3) biec po trumne heheheheh nic. jesli boli to podmuchac ew. mozesz wypic wapno

    #4)Linienie.... a wiec.. przed linieniem pajak nie przyjmuje pokarmu, robi sie osowialy a czasem mocno agresywny. Przed samym linieniem robi sobie "poslanie" z pajeczyny na ktorym kladzie sie na pleckach. Peka karapaks i pajak powoli zaczyna wylazic ze skorki.. po kilku minutach wstaje na nogi. Calosc moze treac od kilku minut do kulku godzin. u moich pajakow rekord nalezy do G.Rosea 5,5h

    ps polecam poczytac starsze posty..


  9. #9

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    Jeszcze Metus najwyraźniej zapomniał dodać że pajak przed wylinką wyraźnie ciemnieje. a to z takiego powodu że widać nowy pancerz pod starym.


  10. #10
    kidzior
    Guest

    Re: Pytania z jajem na poważnie :)))

    Mateus, dzięki wielkie... no i dzięki wielkie tym, którzy nie wątpią w mój inSTINKtint macieżyński


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •