Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: roślinka

  1. #1

    roślinka

    Czy znacie jakąś rośline, która szybko rośnie, pnie się po gałęziach itp. i nadaje się do terrarium tropikalnego dla agamy błotnej???
    Z góry dzienki za odpowiedzi

  2. #2

    Re: roślinka

    np. monstera. rosnie jak pnacze i od korzenia odchodza duze liscie. zapytaj w kazdej kwiaciarni. moj leg uwielbia na niej siedziec. jedno ale: nadaje sie tylko do duzych terra, bo strasznie sie rozrasta.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: roślinka

    Będzie się idealnie nadawać ))
    Dzienki

  4. #4
    zielonyfrajer
    Guest

    Re: roślinka

    monstera jest zdaje sie na liscie roslin toksycznych dla gadow (wg. strony turtle trust) wiec lepiej to sprawdz

  5. #5

    Re: roślinka

    Polecam Filodendrony - ja mam w terra takie o duzych liściach i bardzo małych mięsistych z białymi niteczkami. Rosną super.
    http://republika.pl/fiendy/gatunki/gatunki.htm


  6. #6
    uta
    Guest

    Re: roślinka

    A czy twoj leg zjada te liscie czy nie, podaj konkretnie ktore odmiany filodendrona masz.
    http://envhort.ucdavis.edu/ce/king/P...nt/Tox-COM.htm
    pod tym adresem jest lista roslin toksycznych
    Pholodendron spp. ma 3 i 4 stopien toksycznosci. Moj legwan lubil sobie podskubywac liscie filodendrona wiec usunelam je z terra. To byla jakas popularna odmiana pnaca o nieduzych lisciach. Ale moze są jakieś bezpieczne odmiany filodendrona?

    pozdrawiam
    uta

  7. #7

    Re: roślinka

    Sorry mam jaszczurki owadożerne więc Ci nie pomogę. Mój filodendron jest zjadany przez świerszcze a mimo to żyją. Rośnie tak intensywnie, że jak by podskubywały jaszczurki to i tak by go nie ubywało. Świetnie się pnie po konarach jak bluszcz. Nazwy nie pamiętam, ewentualnie mogę podesłać Ci zdjęcie. Jednak lepiej niech wypowiedzą się hodowcy legów - moje nie zjadają roślin stąd nie ma ryzyka zatrucia.
    Nawiasem mówiąc miałem kiedyś szynszyla, zjadał w dużych ilościach najbardziej toksyczne rośliny, które miałem w domu i ... się rozmnożył (co nie oznacza ze od jedzenia szkodliwych roślin rozmnożą Ci się legi, ale może mają jakieś enzymy, które te toksyny rozkładają.


  8. #8

    Re: roślinka

    Polecam Ficus pumilo - drobne listki ale potrafi szybko i gęsto obrosnąć ścianki i gałęzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •