Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Niestety wylinki nie uratowałem ale...

  1. #1

    Niestety wylinki nie uratowałem ale...

    Niestely wylinki nie udało mi się uratować, ale może po spodzie można zidentyfikować czy to Pan, czy Pani... Może mnie ktoś oświecić, czy mam czekać do następnej wylinki?


  2. #2

    Re: Niestety wylinki nie uratowałem ale...

    Acha jest to Kędzierzawiec L6. Wczoraj wyliniał.


  3. #3
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Niestety wylinki nie uratowałem ale...

    Czekaj na nastepna wylinke.
    W ten sposob nic sie nie da okreslic na 100%

    Ja mialem samca albopilosum...ktory po wylince okazal sie samica.


  4. #4
    Bujal
    Guest

    Re: Niestety wylinki nie uratowałem ale...

    cytat:
    .........18. Jak mam rozpoznać płeć ptasznika na podstawie wylinki?
    Płeć ptasznika na podstawie wylinki dobrze jest sprawdzać, gdy zwierzę jest już trochę podrośnięte i przeszło około 5, 6 wylinkę. Wylinka powinna być świeża, a gdy jest zasuszona, to dobrze jest ją trochę namoczyć, gdyż ułatwi to rozłożenie jej na szkiełku, na którym będziemy sprawdzać płeć. W tym celu należy popatrzeć w okolicę stylika, w miejsce, gdzie znajdują się narządy płciowe ptasznika. Jeżeli w tym miejscu na wylince występuje "fałdka", to osobnik jest samicą. Jeśli nie ma tam nic, a jest tylko płaski obszar, to osobnik jest samcem.
    Istnieje jeszcze jedna metoda sprawdzania płci. Należy popatrzeć na spód ciała ptasznika i w miejscu narządów kopulacyjnych sprawdzić obecność fałdki lub jej brak. Metoda ta jest jednak bardzo niepewna i nie można jej ufać, gdyż szansa pomyłki jest tu bardzo duża.

    19. Jakie są różnice anatomiczne między dorosłymi samcami i samicami?
    Dorosła samica jest większa od samca. Ma większy odwłok i masywniejszą budowę. Cechą charakterystyczną samca są narządy kopulacyjne na nogogłaszczkach oraz haczyki na przednich odnóżach. Mogę dodać, że u Brachypelmy smithi jest jeszcze jeden sposób określenia płci: między płucotchawkami u samca jest widoczna czarna plamka (przy długości głowotułowia dochodzącego do 3 cm). U samicy natomiast jest to jasne miejsce, bez żadnych plamek.

    Moze ten opis cos ci pomoze...
    Pozdrawiam

  5. #5

    Re: Niestety wylinki nie uratowałem ale...

    Ech... Chyba będę musial jednak poczekać do następnej wylinki. Ale dzieki za porady.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •