Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Przeprowadzka

  1. #1

    Przeprowadzka

    Ceść ! ! !

    Mam takie (może dla niektórych głupie i niefachowe) pytanie:

    Jak podczas "przeprowadzek" przenosicie swoje pajączki ???
    Chodzi mi o pajączki każdej wielkości (maluszki L1, podrostki, dorosłe, płochliwe i te najagresywniejsze) ! ! ! ? ? ? ! ! !


  2. #2
    Korgan
    Guest

    Re: Przeprowadzka

    Maluszki poprostu tak ustawiam pojemniki zeby sam wlazł do nowego lokum, sredniaki i juz duze łagodniejszych i srednio łagodnych gatunków przenosze na rekawicy:] A takie agferywne co podejsc nie pozwalają sposobem np. do jakiegos słoika zagarnąć albo cos:] chyba najgorzej jest wyjmowac z terrarium podziemne.

  3. #3
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Przeprowadzka

    Najgorzej jest niestety z tymi podziemnymi :/

    Z nadrzewnymi za to radze sobie tak, ze nakrywam miska sloikiem i czekam az do niego wejdzie. Wtedy kartka za sloik i "po frytkach". To jest najlepsza metoda na podrosniete osobniki (oczywiscie pozniej, zamiast sloikow, uzywa sie wiekszych pojemnikow).


  4. #4
    walter
    Guest

    Re: Przeprowadzka

    A w jaki sposob wykurzyc taka np. A. avicularie z tunelu, zeby weszla do pojemnika a nie ... obok ... np. na reke?


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Przeprowadzka

    Mialem identyczny problem z Poecilotheria
    Za pierwszym razem czekalem, az wylecie z tunelu, a pozniej "delikatnie" zburzylem jej pajeczynkowa konstrukcje, to wyskoczyla ze swojego lokum i zwiala mi do wiekszego pojemnika (jej pudelko lezalo w faunabox'ie). Wteyd zakrylem faunabox, zeby nie uciekla i powoli odchylilem pokrywe i wykonalem standardowy numer ze sloikiem i kartka.


  6. #6

    Re: Przeprowadzka

    Korgan mam pytanie odnosnie tej rekawicy... jakiej (jakiego typu) rekawicy urzywasz ??? bo pajaki chyba sa w stanie przebic rekawice , pewnie nie kazda - dlatego pytam tak z ciekawosci ...
    Dzieki i pozdrawiam ! Kuba

  7. #7
    Korgan
    Guest

    Re: Przeprowadzka

    bardzo grubą mechaniczną (bez firmywatpie zeby przebily takie rekawice sa macne i dobrze sie nimi operuje a i pajak moze sie bedpiecznij czuje niz na golej rece.

  8. #8

    Re: Przeprowadzka

    ja przy przeprowadzce moich nadrzewnych niszcze im delikatnie ich gniazda i wtedy same wychodza.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •