Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: ZGROZA...

  1. #1
    evelman
    Guest

    ZGROZA...

    Dzisiaj kupowalem kilka swierszczy dla mojego pupilka...
    dokladniej napisze, ze to w REALU(sklep zoologiczny) w DĄBROWIE GÓRNICZEJ.
    NIe dosc ze obsluga jak w niektorych spozywczych, czyli baba nie zna sie na rzeczy ale sprzedaje, bo ma umowe na miesiac. Obsluga tego sklepu nie zna sie na hodowli ptasznikow i innych zwierzatek tez. niu
    To tyle tytulem wstepu...
    teraz napisze to co mnie przerazilo...:
    ...pajaki ok 6 gatunkow byly w pojemnikach z piaskiem.
    ...babka zraszala im podloze w ten sposob, ze otwieraa wieczko i pryskala gdzie popadnie, a w szczegolnosci na pajaka (bo jak powiedziala on lubi wilgoc).
    ...dwa pajaki byly lyse co swiadczy o ich zdenerwowa... nie dziwie sie patrzac na taka babe...

    co jeszcze... najbardziej mnie zaskoczyla wieda na temat ptasznikow.
    zapytalem sie o smithi, ktora wylinka ( miala cialka ok 4-5 cm cialka) pani z kamienna mina i przekonaniem mowi " ta smithi to 3 wylinka". popatrzylem na nia i wyobrazilem sobie film "atak pajakow" i jak spada na nia wielki pajak po L5 , nie mowiac o pajaku ktory bedzie po L12.

    jestem za tym zeby na stronce powstal dzial o niekompetencyjnych i kompetencyjnych sprzedawczach i gdzie na nich mozna trafic. jak bede tam jeszcze raz to moze uda mi sie zrobic fotke i wtedy bedzie tak jak w marketach... oto nasz pracownik pomoze wam "zniszczyc" zycie...

    przepraszam za ten "list" ale jestem zaszokowany glupota wlascicieli, ze zatrudniaja takich sprzedawcow...

    pozdrawiam


  2. #2

    Re: ZGROZA...

    No niestety, to nie pierwszy raz się zdarza. Mnóstwo jełopów pracuje w zoologikach. Co do tej wylinki, to ja też miałem podobną sytuację. Tylko że nie było to w zoologiku, a na giełdzie. Kupowałem moją pierwszą Roseę. Dorosła wypasiona samica, około 6-7 cm ciała, i się pytam kolesia po ilu jest wylinkach. A on mi na to....po siedmiu. Fachura pełną gębą.

  3. #3

    Re: ZGROZA...

    w sumie jakos kilka miesiecy temu byla lepsza obsluga, chyba ze ja trafilam na ta fajniejsza bo jest tam kilka bab...
    i jakies pojecie miala o pajaczkach, coprawda nie rewelacyjne ale lepsze niz ta ktora opisujesz, ciekawe co sie stalo z tamta...

    (huh pisze of coz o realu w D.G)..

    pozdro

  4. #4
    mAYh3m
    Guest

    Re: ZGROZA...

    W Gdyni w jednym ze sklepow zoologicznych jest samica (dosc duza) - mysle ze ok. L12 Brachypelmy Albopilosum.

    Zagladam ciekawie - patrze. OSAD z brudu na sciankach terrarium, pajak sie ledwo miesci (w zasadzie siedzi w tym samym miejscu) - zadek mocno wylysialy a woda to az kapie z tego torfu (ktory IMHO nie byl zmieniany z pol roku :/)

    Sugerowalem wiele razy zmiane podloza, wyczyszczenia terrarium i ogolnej jego wymiany, ale spotkalem sie tylko z "fachowym" podwazaniem mych zmartwien co do tego Kedziorka.

    Lepiej mnie trzymajcie bo ja kiedys nie wytrzymam - wbiegne z kominiarka i porwe ta sliczna bestie. W sumie to jest plan

    Gaz CS w lape. Wbiegam - zabieram Pajaka - tuz za soba konkretna sciecha zelowego CS na podloge i sciane i spadam. Slepi mnie gonic nie beda. Zaden przechodzien tez pewnie zbyt to walki rwac sie nie bedzie zwazywszy na to wielkie wlochate cielsko w szklanym terra

    Heh

    Pozdrawiam,


  5. #5
    evelman
    Guest

    Re: ZGROZA...

    dobry pomysl...
    chodzcie utworzymy ruch wyzwolenia ptasznikow zle hodowanych.
    co takiego jak ruch wyzwolenia krasnali i wypuszczania ich na wolnosc, tyle, ze my bedziemy stwarzac ptaśką idealne warunki do zycia...

    do aLiCe... nastepnym razem jak tam bedziesz to powiedz im o tym piasku...

    pozdrawiam


  6. #6

    Re: ZGROZA...

    hyhyh evel ja mieszkam w Tychach nie w DG, w DG mam tylko znajoma co mnie tam wyciagnela a ja z checia podazylam... wole walczyc w tychach...

    tychy - nowy targ na hali, za oknem mojej szkolki :P
    g.cala w terra z GALAZKA (tak tak to ptasznik nadrzewny nie wiecie? buhahaha) a torf tak wilgotny jak moje kwiatki miesiac nie podlewane.. wyglada jakby ktos pokruszyl mu kostke kokosowa zamiast ja rozrobic z woda :/
    w dodatku dowiedzialam sie od sprzedawcy ze jest... "wylinkowa" (buhahah).. i ze spryska jej terra jak tylko znajdzie chwile czasu bo walczyl z mrozona ochotka.. tak tak ochotka pewnie by mu uciekla...

    do tego male czerwonolice okolo 3cm ktore mialy fajne terra ale do jedzenia mialy mrozona krewetke rozmiarow 2 cm :/ polozona NA WYSPIE grrrrrrrrr w dodatku ich terra stoi na podlodze, gdybym nie spojrzala co mam pod nogami potraktowalabym to z glana nachylajac sie nad lada by poogladac cos co tam lezalo na podlodze :/
    kajman w terra tak malym ze ledwo sie moze obrocic
    legwan i jaszczury to samo.. jedynie papugi mialy konkretna woliere..nie mialam juz nawet sily popatrzec jakie warunki w niej ale pewnie patrzac na caloksztalt sklepu wode maja w naparstku a jedzenia mala garstke..

    50 metrow obok jest drugi zoologiczny, ponoc tez maja pajaczka, pojde na zwiady niedlugo...

    jesli nic nie napisze w najblizszym czasie tzn ze siedze gdzies w areszcie za morderstwo w afekcie :P


  7. #7
    evelman
    Guest

    Re: ZGROZA...

    aLiCe ja tez nie jestem z D.G. jestem z Siemianowice... a mam znajomego w poblizu tego REALa.
    i powiem ci ze jedyna dobra obsluga z jaka sie spotkalem (do tej pory) to w CONGO w katowicach.
    warunki tez dobre dla ptasznikow i innych gadow.

    dodatkowo maja tam "servis" tzn. jak cos dolega twoim pupilka to bardzo pomagaja.
    przy mnie pomogli hodowcy boa, ktory byl juz u kilku weterynarzy i nic...


    ps. jestem za zrobieniem takiej ksiazki skarg na temat zoologicznych w ktorcy mozna kupowac
    (dobre traktowanie zwierzat i obsluga) i nie powinno sie kupowac, bo dostaniecie zwierze zaniedbane...
    co o tym myslicie??


    pozdrawiam


  8. #8
    mAYh3m
    Guest

    Re: ZGROZA...

    Mam dosc ciekawy pomysl, ktory moglby wypalic.

    Ludzie, zobaczcie ile jest takich "fachowych" sklepow. Zwierzeta padaja z zlych warunkach, niedopatrzone, przekarmione lub wrecz glodowane.

    CHOLERA !!! DOSC !!!

    Mam prosty plan.

    Ludzie udzielajacy sie na terrarium.com.pl sa z przeroznych stron Polski
    Np. ludzie z Gdyni (lub 3miasta) umawiaja sie, robia wycieczke po sklepach zoologicznych i po prostu opierdalaja "fachowcow" (wybaczcie mi slownictwo - dop. autor).

    Masakra z tymi sklepami, oj kupie sobie chyba kalasza i sie przebiegne po zoologikach. :/


  9. #9
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: ZGROZA...

    mówisz że kiedy wpadamy do tego sklepu ?? powiedz dokaldnie gdzie on jest :PPP


  10. #10

    Re: ZGROZA...

    hyh ja wszystkie moje pajaczki kupowalam w kongo
    i szczerze jak dla mnie nie ma innego sklepu...
    nawet irminie zamawialismy hurtowo ze znajomym i z kobieta z kongo ostatnio


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •