Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

  1. #1

    Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    Wrrrrrr juz mnie szlag trafia z ta plesnia!!!! Mam avicularie versicolor(L3) i chyba znowu jej bede musial wszystko rozwalic... Zrobilem wszystko co sie dalo, wygotowalem dwa takie patyki co ma w swoim sloiku, pozniej je wysterylizowalem, koncowki ktore maja sie stykac z podlozem pokrylem woskiem, tak zeby nie bylo styku pomiedzy ziemia a kijami myslalem ze plesn mnie juz nie zaskoczy no a dzisiaj sobie patrze a tu sobie takie faaajne grzybki rosna wrrrr .HELP ME!!!


  2. #2

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    hehe - nie wiedziec dlaczego ale ja nie mam takich problemow z plesnia nie wiem co doradzic - wspolczuje i faktycznie plesn to bardzo upierdliwe zjawisko


  3. #3

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    A jaką masz wilgotność w terra(%)?? Może masz jakieś roślinki?? Ja mam taki korzeń w terra i na nim mech rośnie i pewnego razu pleśń go obrosła w jednym miejscu zdrapałem wtedy tą pleśń i przemyłem to miejsce spirytusem i jest OK. pzd.Marek


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    Zwieksz ilosc otworow wentylacyjnych w pokrywie i ewentualnie spryskuj troche rzadziej. Powinno pomoc. A jak nie... to w koncu jest tyle inych ladnych rzeczy, ktore mozna umiescic w terrarium. Niekoniecznie patyki


  5. #5

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    wywal patyczki, bo pa tesh miałem taki problem tylko, że u moglich i zmiana patyczków na sztuczne roślinki pomogła


  6. #6
    x ray
    Guest

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    Powodem pleśni może być słaba wentylacja ,czyli za mało otworków rozmieszczonych w różnych miejscach pojemniczka. Moim zdaniem słoik jest nie odpowiedni ,najlepsze sa pojemniczki plastikowe w których mozna bez problemu wykonać otworki nie tylko w nakrętce ,ale także na bocznej części ,co pozwoli na penetrację powietrza przez podłoże.Woda ma odparowywac z podłoża twożąc odpowiedni klimat .....też mam Versicolor w4 ,nie mam problemów z plesnią i ma w pojemniczku kawałek kory -bez problemów ......życzę sukcesu w hodowli.


  7. #7
    yiuldyn
    Guest

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    Tą samą akcje mam non stop. Pleśń nie pojawia sie tylko w terrarium. Gdzie faktycznie wentylacja jest git. Natomiast w innych przypadkach stosuj sztuczne roślinki


  8. #8

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    moi przedmowcy maja racje co do braku wentylacji- najlepszym rozwiazaniem bylaby zamiana sloika na pojemnik na mocz dostepny w aptekach...powodem wystapienia plesni moze tez byc to, ze przy zraszaniu woda sloika, namoczyles tez patyki...wtedy radze zmiane sposobu zwiekszania wilgotnosci w sloiku- sprobuj strzykawka umieszczac wode w podlozu, a patyki beda wowczas suche.


  9. #9

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    No wlasnie tak robie- strzykawka... Pojemnik na mocz czemu nie ale ten gostek od ktorego ja kupowalem powiedzial ze lepsze jest cos wiekszego... No fakt ze w sloiku niezabardzo z ta wentylacja... Zwlaszcza ze versi cala gore zalepila pajeczyna co uniemozliwia swobodna cyrkulacje powietrza... Chyba zamienie te badyle na cos plastikowego- przynajmniej nie bedzie problemow. A moze moge ja wsadzic do najmniejszego faunaboxu (zdaje sie ze jest dlugi na 30 cm) wtedy z dostepem powietrza nie bylo by problemu... Jak myslicie??


  10. #10
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Wrrrrrrr wszystko mi gnije :[ :[ :[

    Jest za duzy dla tak malego ptasznika byly by pewne problemy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •