Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: przesuszenie

  1. #1
    xmen
    Guest

    przesuszenie

    Czy jeśli pająk ma za sucho w terrarium to czy można po nim to jakoś poznać.

  2. #2

    Re: przesuszenie

    będzie podkulał odnoza pod siebie


  3. #3
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: przesuszenie

    Powinienes go wtedy polozyc na wacie nasaczonej woda.
    Jezeli przesuszenie nie jest zbyt duze, to pajak moze przezyje.


  4. #4
    xmen
    Guest

    Re: przesuszenie

    Pytam dlatego ponieważ na higrometrze mam 70% wilgotności a gdy włącze żarówke to w ciągu 5 min wilgotność spada do 50% (żarówka jest w odległości około 30 cm od ścianki terrarium) i nie używam jej do podnoszenia temperatury tylko do oglądania gdy jest ciemno. I jeszcze jedno codziennie dolewam 1 dużą strzykawkę wody chyba starczy.

  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: przesuszenie

    Rob tak, zeby podloze bylo wilgotne. Najlepsza wilgotnosc jest wtedy, gdy podloze nie jest jeszcze "blotem", ale tez i nie jest wysuszone na proszek.


  6. #6
    walter
    Guest

    Re: przesuszenie

    U moich pajakow (i skorpionow) przewaznie polowa podloza jest dobrzewilgotna, natomiast druga sucha "do kosci".
    Moje stwory czesciej przesiaduja w suchej czesci, czasami wyruszaja do wilgotnej.

    A propos podkulania odnozy - wiele osob bywa przestraszonych, ze ich pajak zdycha, poniewaz ma podkulone odnoza.
    Czesto jednak podkulaja je przy dokladnej toalecie.
    Przesuwaja jedno-po-drugim miedzy zebami i kiedy wszystkie sa wymyte, najczesciej prostuja wszystkie na raz i okazuje sie, ze panika byla niepotrzebna!


  7. #7
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: przesuszenie

    Walter zgadzam sie moja rosea czasem jest przez caly dzien z podkurczonymi nogami


  8. #8

    Re: przesuszenie

    a moja nie ;] - ale wiadomo, wszystko zalezy od okazu ;]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •