Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy można przekoksować pająka?

  1. #1
    Gunseg
    Guest

    Czy można przekoksować pająka?

    I znów pisze w imieniu kumpla. Chciałem sie zapytać, czy obfite karmienie b.boehmei po L5 ( 6 świerszczy na tydzień + pinki ) w połączeniu z temp. około 30st w dzien i 25 w nocy może zaszkodzić pająkowi. Z tego co wiem pjąków nie powinno sie przekarmiac ze względu na to by za szybko nie rosły i również szybko nie padły. Czy może jest jakiś sposób, aby pająk szybcie doszedł od wylinki??

    POZDRO____________GuNsEg

  2. #2

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    Ja karmie moje pajaki codziennie jezeli chca jesc to jedza jezeli nie to nie ale uwazam ze na wzrost pajaka ma znaczenie duza wilgotnosc i wysoka temperatura ... znam przyklad osobisty . kupilem pajaczka po 3 wyl z kumplem on mial normalnie w domu a ja mialem w temp 27 stopni i wilgotnosci ponad 80 % moj albopilosek przeszedl wiecej wylinek niez jego i szybciej dojrzal ..... wiec uwazam ze tylko warunki maja wplyw ( temp + wilgoc) a to czy pajaczek je to od niego zalezy

  3. #3

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    ptaszników niemozna przekarmić, jednak, jesli mają duże odwłoki to są bartdziej narażone na urazy podczas spadnięcie np ze ścianki terrarium


  4. #4
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    IMHO. nie nalezy przekarmiac ptasznika, troszke zawysoka temp. radze obnizyc do 27 C. i jest OK


  5. #5
    n3
    Guest

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    zgadzam sie z kolegami


  6. #6

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    pamiętaj, że im wyższa temperatura i częstsze karmienie tym krócej będzie żyl twój pajączek

  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Czy można przekoksować pająka?

    Pajak nie jest tepa maszyna i sam wie, kiedy ma przestac. Gdyby nie biologiczne hamulce, to obzeranie sie mogloby doprowadzic zwerzaka do smierci, ale to nie jest mozliwe.

    Oczywiscie dobrze myslales, puszac, ze obfite karmienie polazone z wysoka temperatura przyspiesza metabolizm zwierzaka.
    Pzdr.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •