Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: uciekajaca G.rosea

  1. #1

    uciekajaca G.rosea

    Witam.
    Od 3 dni mam dorosla samice G.rosea. Pierwsze dwa dni bawila sie w glonojada, wiszac na szybie w jednym miejscu. Dzis od samego rana najwyrazniej szuka sposobu ucieczki z terrarium. Dokladnie obszukuje gorne partie, wklada lapki w szczeline wentylacyjna, jak usuwam wieczko to momentalnie usiluje wyjsc (bronie sie pedzelkiem, na razie wygrywam..). Juz nie wiem ile razy zdupczyla sie dzis ze scianki na torf. Warunki ma nastepujace:

    1.wymiary terrarium: 20x30(podloga)x20cm
    2. wilgotnosc ok, temp. 22st C
    3. do tej pory siedziala w pojemniku o takiej srednicy, ze nie mogla sie ruszyc (tak ja kupilem)

    Czy jest cos co moze powodowac takie jej zachowanie? Czemu chce uciec?


  2. #2
    walter
    Guest

    Re: uciekajaca G.rosea

    Zachowuje sie zupelnie normalnie.
    Zapoznaje sie z nowym otoczeniem i zaloze sie, ze oblepia pajeczyna - jesli nie, wkrotce zacznie.
    Niewatpliwie jest zadowolona ze zmiany pomieszczenia - G. rosea lubi sobie polazic i potrzebuje wiecej miejsca niz Brachypelmy.
    To, ze usiluje zwiac jest rownie normalne - wszystkie pajaki robia to od czasu do czasu.


  3. #3

    Re: uciekajaca G.rosea

    Dzieki walter, juz myslalem ze jej sie u mnie nie podoba..


  4. #4
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: uciekajaca G.rosea

    Moja rosea robi tak samo jak twoja, wiec jest to zupelnie normalne


  5. #5

    Re: uciekajaca G.rosea

    Dzieki
    Teraz jej sie znudzilo, odwrocila sie do mnie odwlokiem i siedzi obrazona, ze nie dalem jej pobiegac po calym domu i zapolowac na innych studentow..


  6. #6

    Re: uciekajaca G.rosea

    tak moja g.rosea tez kupilem w takim malym pojemniku co sie ruszyc nie mogl ale potem jak sie rozkrecil w nowym terra to jaaaaaaaaaa
    eeeggegeeeheehheheh

  7. #7

    Re: uciekajaca G.rosea

    Napewno od voraxa kupowałeś Zgadłem ?

  8. #8

    Re: uciekajaca G.rosea

    that's right


  9. #9

    Re: uciekajaca G.rosea

    Ja mam 2 rozea jedną dorosłą samiczkę i taką 8 wylinka większa spokojna jest nierusza się z miejsca jedynie jak jest głodna to wychodzi z kryjówki a tak to siedzi jak mysz pod miotłą Druga całkiem inna przekopuje ziemię jak górnik z prawej strony pojemnika na lewą i spowrotem.Myślałem aby zatrudnić ją na wiosnę do przekopywania ogródka

  10. #10

    Re: uciekajaca G.rosea

    werni - też brałem od niego ostatnio Roseę (właściwie w ramach wymiany). Byłeś u niego w domu ? Nieźle ma tych pająków

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •