Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Barzdo przydala by mi sie pomoc

  1. #1

    Barzdo przydala by mi sie pomoc

    Witam wiec zaczne od poczatku jestem poczatkujacym terarysta (a dokladnie jestem na poziomie zakupywania swojego pierwszego pupila) zdecydowalem sie na B.Smithi po 3 wylince. No i teraz zaczynaja sie moje pytania

    1) to to czy terra ktore zalczylem nie bedzie dla takiego malenstwa za duze jezeli bedzie chcialbym iwedziec jakie bylo by odpowiedie to ma 180x130x50 [mm] jezeli uwazacie ze bedzie za duze to moglby mi ktos podac odpowiednie wymiary??

    2) czy ta slicznotke trzeba rejestrowac jezeli tak jakie sa koszty i czy robil to ktos w gliwicach??

    3) aha i czy jak poswiece mu lampka 15-25W to czy nie zasusze go bo jednak to malutkie terrarium

    Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

  2. #2

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    1-stanowczo zaduże, najlepiej daj go do poejmniczka na mocz
    2-tak, trzeba ale już zapóźno, masz ją nielegalnie, tak jak wiele wiele osób, np. ja:-)
    3-temp pokojowa powinna wystarczyc


  3. #3
    x ray
    Guest

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    Takiego maluszka 3w trzymać najlepiej pojemniczku na mocz który nabędziesz w aptece po bardzo atrakcyjnej cenie ..na dno nasyp torfu lub włokno kokosowe aby wilgotność można było łatwo utrzymać ,no i jakąś krujóweczkę najlepiej z materiału który nie podda się pleśni abyś na początek nie miał kłopotu.Pojemniczek musi być odpowiednio ponakłówani aby była dobra wentylacja........SMITHI podlega rejstracji.............co do temperatury to musisz pokombinować aby uzyskac w dzień 26-28 w nocy 22- 24...pamiętaj żeby nie zasuszyć pajaczka .....no i im cieplej tym szybciej Twój podopieczny będzie się rozwijał .......a to duże terrarium jeszcze niech poczeka troszeczke az pajączek podrośnie


  4. #4

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    ray-chyba troche przesadziłes temp


  5. #5
    x ray
    Guest

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    podałem tak jak jest w opisie tego gatunku ,ale masz rację niższa -pokojowa też nie zaszkodzi........śliczny ten pies, jest Twój


  6. #6

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    ten odemnie z profilu?? niestety to nie mój, jak byłem na długie weekend na kasprowym, spac na dziko, to był z nami ratownik GOPR i to jego piec, chodziłem z nim po górach, mało co a bym mu go nie ukradł bo mies jest super:-)


  7. #7

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    to co to w końcu jest? piec, miec czy pies?


  8. #8

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    Majster-chodzi PSA tylko mi sie literki jeb*y


  9. #9

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    nie spodziewalem sie tylu odpowiedzi, mam takie pytanie czy taki pojemniczek na mocz nie bedzie za wysoki dla Smithi?? pozatym chcialem zmontowac cos stailnego (bo siostra i mama reakcje na pajaczki wiadome jak 70% kobiet wogole wyprowadzac sie chca) a i jeszcze jedno sisostra i tata to maniacy techno a ze sprzet mam nie najgorszy to luia mi dudnic w domu :/ wiem ze pajak nie bedzie tego slyszal ale wstrzasy :/ czy strasznie mu przeszkadzaja?? a jezeli tak to dlatego chcialem szklane bo moglbym te wstrzasy wytlumic a pojemniczek na mocz no nie jest az taki stabilny i moglby sie np wywrocic czy cos pozdrawiam, aha i czy jako na poczatkujacego nie jest to zyt trudny wybor??

    LUKa

    z gory dzieki za odpowiedzi


  10. #10
    yiuldyn
    Guest

    Re: Barzdo przydala by mi sie pomoc

    Nie, pająk w sam raz dla początkującego. Ale najlepiej trzyamj go zdala od głośników, chociaż tyle. Bo w guncie rzeczy nie wpływają korzystnie basy na ptaszniki, tyle że pająk Ci tego nie powie:P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •