Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

  1. #1

    Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    Mam w terra torf i jest on zawsze wilgotny a nawet mokry ale higro mi pokazuje 60%
    Jak zrosze terra to wilgotnosc jest ok 90% (dla imperatorka) i nie utrzymuje sie dlugo.Jak wlewam w podloze to sie dluzej utrzymuje ale wtedy zalewam dziada(wykopal gleboko norke az do dna).
    I teraz pytanie-czy musze przestrzegac wskazan higro czy tez moge obserwowac wilgotnosc torfu (np jesli jest mokry to ok).Troszke zamieszalem ale chyba bedziecie wiedziec o co chodzi.


  2. #2

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    Ja nie używam higro wszystko kontroluje na oko, jak torf jest wilgotny to ok a jak wysycha to podlewam


  3. #3

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    ja robie tak samo jak Neo i wilgotnosc mam dobra


  4. #4

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    One tak wskazują , na różnych wysokościach w terra będzie inaczej pokazywał połóż go plackiem na wilgonym torfie i zobaczysz ile pokaże są pomocne ale i tak musisz kierować się swoją intuicją aby utrzymać w całym terra 85% wilgoności jak sugeruje opis musiał byś włączyć spryskiwanie na stałe ,stąpając po wilgonym podłożu imperatorek będzie miał wilgoność jaką potrzebuje .

  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    Ja tez wolalbym posluzyc sie intuicja, niz utopic pajaki
    Torf ma byc po prostu wilgotny. Tak, zeby nie bylo blota, ale tez tak, zeby nie byl wysuszony.


  6. #6

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    Dzieki.Tez mi sie wydawalo ze lepiej patrzec na glebe a nie na higro.Byla taka sytuacja ze w jednym koncu bylo blotko a w drogim higro pokazywal 60 wiec watpire zeby tak powinno byc.
    Pzdr


  7. #7
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    Higrometra nie mialem od poczatku , i nic sie nie dzialo wiec Ty tez moizesz sprubowac


  8. #8

    Re: Jak to jest z ta wilgotnoscia?????

    masz racje mi tez sie wydaje ze im blizej wody tym wilgotnosc bedzie wieksza a na gorze najmniejsza
    pozdroofka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •