Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Polowanie

  1. #1

    Polowanie

    Interesuje mnie technika polowania pająków. Jakie są mechanizmy? Bo tak, wzrok słaby (chyba), nie wiem jak z węchem ale chyba nie tak jak u psa :P. Jeśli ofiara sie porusza- ok, drgania podłoża, ale jak np. podaje się martwy pokarm (zaszlachtowany mącznik) to on juz nie wali w podoże a pajączek i tak go wsyśnie.
    Napiszcie coś o tym...


  2. #2
    BakuBak
    Guest

    Re: Polowanie

    zmysł chemiczny - czyt: węch :]

  3. #3

    Re: Polowanie

    Chyba masz rację mój wyczówa truposza, ale z co do lokalizacji to mu się współrzędne kiełbaszą, bo tylko wysówa przed siebie pierwszą parę odnóży i paca nimi w ziemie, aż nie wdepnie do talerza...

    ścierwojad wstrętny...


  4. #4

    Re: Polowanie

    Nieslyszalem o dobrym wechu u ptasznika


  5. #5
    BakuBak
    Guest

    Re: Polowanie

    bo to nie węch tylko zmysł chemiczny :] ale dla uproszczena morzna to tak nazwać :]

  6. #6

    Re: Polowanie

    Podobnie jak u większości owadów rolę narządów węchu, słuchu i dotyku pełnią zakończenia nerwowe połączone z włoskami czuciowymi na ciele zwierzęcia. Jak znajde dokładny opis mechaniki i chemii to wrzucę linka.

  7. #7
    wesoly grabarz
    Guest

    Re: Polowanie

    Ptaszniki odbieraja poprzez te wloski drgania powietrza i dlatego wiedza gdzie jest skazaniec


  8. #8

    Re: Polowanie

    Zauwazyłem ze Ptaszniki reaguja na najmniejszy ruch ziemi( podłoza ) jak naprzykład zraszam terra.... to pająk szaleje jak sie wrzuci robala to bezbłednie lokalizuje go i bez najmniejszych kłopotów go pozera


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •