Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

  1. #1
    SOSIK
    Guest

    ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Mam mały problem. W moim mieszkaniu jest tylko 20 stopni a plnuję zakup b. smithi. Wiem że nie mogę go trzymać bez ogrzewania bo mu będzie za zimno, wymyśliłem więc pewien sposób. Mam zamiar już na starcie kupić terrarium dla dorosłego pająka wraz z całym wyposażeniem. Pod torf włoże kabel grzewczy podłączony do termostatu na 28 stopni. Na środku terra mam zamiar postawić pudełeczko po moczu z pająkiem. Lecz czytałem w internecie że ptasznikom nie powinno się dawać kabla grzewczego. Nie rozumiem czemu?? Proszę o radę


  2. #2
    tolo
    Guest

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Bo gdy będzie mu za gorąco to da nura pod ziemię a tam trafi na "gorący" kabel.

  3. #3

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Pająk jak ma za ciepło to chciałby się schować np. do swojej norki itp.Chcesz mu zamontować kabel grzewczy w podłożu a wtedy czym bliżej podłoża tym mu będzie
    bardziej goroąco.Radziłbym Ci zamontować żarówkę ale są tego zwolennicy jak i przeciwnicy.Ja mam zamontowane zarówki i pajaki maja się świetnie.


    Pozdrawiam
    Mateusz

    Acanthoscurria geniculata 10L
    Poecilotheria rufilata 4L
    Grammostola rosea ?L

  4. #4

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Ja wlasnie tak mam. Duze terra ogrzewane kablem (rozlozony pod scianami) a na srodku na styropianie w pudelkach stoia ptaszniki. U mnie w domu jest dosyc zimno, ok 16 stopni, a kabel grzewczy 25 watowy podgrzewa w terra do temperatury 27-28 stopni. Niestety jak u siebie masz 20 stopni i uzyjesz takiego kabla to ci podgrzeje do 30 lub wiecej. Wiec uwarzaj, i jak juz to kup lepiej kabel 15 watowy, albo uzyj zarowy. To zalezy juz od ciebie.

  5. #5

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    ja mam w domu tez kolo 21 stopni, ale mam czerwona 25 W i pajaczki w pojemnikach odpowiednio oddalonych od zarowki i mam 28-29 stopni, wiec ja polecam zarowki


  6. #6

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Ewentualnie dla dużych pajączków kabel grzewczy można zamontować np. na tylniej ścianie. Wtedy w podłożu dalej bedzie zimniej niż na powierzchni.


  7. #7
    dee jay
    Guest

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    mam u swoich ptasiorów i kable grzewcze jak i żarówki .
    i jedno moge tylko stwierdzić w terra z żarówka pająk sie rozwija szybciej mam tam ok 25-26c

  8. #8

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    ja mam tak zrobione ze tylko część terra jast podgrzewane (kablem) więc pająk sam se temp. wybiera jak sie chce wygrzewać to sie wygrzewa a jak za gorąćo to idzie w drugi koniec co sie nie zdaza :P

  9. #9

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    A co sądzicie o umieszczeniu kabla grzewczego w pokrywie terrarium?


  10. #10
    SOSIK
    Guest

    Re: ogrzewanie pajączka po 2 wylince

    Tomo, ja założe termostat. A do reszty mam pytanie. Ilo watowa żarówka podgrzeje mi terra do 27 stopni???


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •