Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ulubione portawy pajączków :)

  1. #1

    Ulubione portawy pajączków :)

    Hmmm chyba takiego pytania jeszcze nie było, przynajmniej od kiedy tu jestem

    Załóżmy że mamy 4 pająki tego samego gatunku i mniej wiecej tej samej wielkości. Dwa z nich jedzą mączniaki ze smakiem, natomiast pozostałe dwa wogóle ich nie ruszają, przy czym załóżmy że są głodne i inny pokarm by przyjeły. Na jakiej podstawie pająk wybiera sobie potrawy które lubi albo nie lubi? Kieruje sie twardością pancerza, zawartością witamin czy może ma jakieś wymogi odnośnie smaku?

    Namieszalem troche ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi


  2. #2

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    Wydaje mi sie ze to jest tak jak z nami. Jedno podchodzi drugie nie

  3. #3

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    a mi się wydaje że to nie ma różnicy miałem 50 małych i co dałem to jadły aż im się odwłoki częsły mogło się ruszać lub nie jak były głodne to torf jadły sorki troszkę przesadziłem .

  4. #4

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    Tez prawda

  5. #5
    dee jay
    Guest

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    dokładnie jak są głodne to sie wszystkiego złapią dlatego karmie regularnie i niezostawiam pokarmu na dłużej lub stałe(mącznik)

  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    Wszystk zalezy od glodu. Jak pajak zglodnieje, to tknie wszystko. Nie do konca jest u nich tak jak z nami, gdyz u nas wybrednosc zalezy od ilosci kubkow smakowych na jezyku. Im wiecej, tym mniej potraw nam smakuje :]


  7. #7
    dee jay
    Guest

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    że sie spytam hmmm gdzie pajak chowa jezyk bo jeszcze nie widziałem żeby latały z ozorem)

  8. #8

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    Za zeby


  9. #9
    BakuBak
    Guest

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    no nie wiem :] pająki morze nie mają kóbków smakowych i języka ale zato mają komurki smakowe na bocznych ścianach gardzieli ... ,,, i te co mają ich więcej wiedzą se mączniak syfi i czekają na dobreko poczciwego świerszczola :P


    a tak na serjo to jak pająk jast napchany to go nic nie rósza ,,, jak jest tak troszke głodnawy to potrzebuje silnego boca do ataku ... (zaiwaniający i podskakujący świerszcz a mącznik go nie rusza a jak jest bardzo kłodny to i trupa zje :]

  10. #10
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Ulubione portawy pajączków :)

    pisalem o ludziach, a nie ptasznikach.. dla porownania. Nigdzie nie ma o pajakach latajacych z jezorami :>

    Co do pajakow, to za ich narzady smakowe moga sluzyc konczyny. Pajaki analizuja w ten sposob, czy to, co upolowaly nadaje sie do zjedzenia.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •