Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Do hodujących dużą liczbę pająków

  1. #1

    Do hodujących dużą liczbę pająków

    W jakich warunkach trzymacie ptaszniki, mając ich nieraz ponad 50 gatunków ??? W pudełkach, pudełka w szafie, szafa w piwnicy, w terrariach, faunaboksach czy jak ??

  2. #2
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Niektorzy przeznaczaja specjalnie cale pokoje na regaly z terrariami. Ja nie mam duzo pajakow,wiec nie musze sie wysilac, ale wielu hodowcow projektuje sobie takie niewielkie pokoiki, w ktorych chowane sa ptaszniki w faunaboxach postawionych na regalach. Z reguly rezygnuje sie wtedy z pokaznych i ozdobnych terrariow szklanych.


  3. #3

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    ja swoją gromadkę trzymałem w piwnicy w terrariach jak i v-boxy oraz wiekszosc w pudełkach plastikowych, wbrew pozorom ptaszniki tyle miejsca niezajmuja ile się zdaje osobom niezajmującym się nimi.

    Pozdrawiam
    Serpent

  4. #4

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Nie wiem co to za przyjemnosc trzymac pajaki w pudelkach czy Faunaboxach,nie ma zadnego efektu i pajak tez nie ma za dobrych warunkow.Nie popieram czegos takiego.

  5. #5

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Nie chodzi mi o to ile zajmują miejsca, tylko czy osoby trzymające sporo pająków kierują się po prostu chęcią posiadania dużej kolekcji, czy raczej walorami estetycznymi + radością obcowania, obserwacji zwierzaków. Muszę się zgodzić z Frodem, dla mnie ma sens trzymanie pająków w terrariach gdzie można im "zbudować" kawałek naturalnego środowiska, bo co to za przyjemność mieć 50 pająków w pudełkach w piwnicy, rzucić im co pare dni robala itd.

  6. #6

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Ja wkladam do szklanych, wyposazonych terrariow podrosniete samice. Maluchy i podrostki trzymam w mniejszych pudelkach, nie ma sensu wykonywac szklanego terra dla malucha 3 cm. Kiedy jakis pajak dorasta i zatrzymuje go dla siebie, wtedy moj mezczyzna robi terrarium. Mam je na regalach (w sumie to regaly dopiero zamowilismy, teraz pajaki sa na lawie, na jednym regale i pod lawa). Nie moge sie doczekac konca remontu i uporzadkowania pokoju...

  7. #7

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    ja swoje młode pająki trzymam w pudełkach po kliszy albo po sałatce a zaś dorosłe duże samice trzymam w terrariach

  8. #8

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Niektore "hodowle" przypominaja bardziej kolekcje, ostatnio gdzies na forum ktos pisal ze West czy inny badacz trzyma w malych pudelkach bo nie mialby czasu na opieke nad duzymi terra. Jak sie nie ma czasu to sie nie kupuje zwierzat a przynajmniej nie takiej ilosci zeby nie miec czasu

  9. #9

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    Mlode mam poupychane w zbiorownym inkubatorze na jajka wszelkiego rodzaju, wyleg swierszcza itp, zeby sie dogrzewały. Troche starsze grzeją sie na terrarium z gekonem, a duze mają juz przyzwoite warunki i sa na wiekszym widoku.


  10. #10

    Re: Do hodujących dużą liczbę pająków

    ja mam w kodakach, pojemnikach na mocz, pudełkach po surówce, faunaboxach, terrariach szklanych.
    Frodo... widziałeś kiedyś w telewizji np hodowlę węży nastawioną na pozyskiwanie jadu???


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •