Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

  1. #1

    ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Witam !
    chcę sobie kupic 2giego pajączka i nie mogę się zdecydować czy tobędzie :
    Acanthoscurria geniculata - Ptasznik białokolanowy
    czy
    Brachypelma boehmei - Ptasznik czerwononogi

    Oba pajączki ( z tego co wyczytałem ) sa w sam raz dla mnie = początkującego (mało agresywne itp.)

    Bardziej mi się podoba geniculata ale to ktorego kupie tez zalezy od ceny i dostępności pajączka ( jestem z Wrocławia i chciałbym kupić od kogoś z Wrocławia )

    Proszę o poradę na ktorego się zdecydować bo ja już cały dzień myśle , czytam , ogladam zdjecia i nie moge się zdecydować...

    z góry dziękuje za odpowiedzi ))

    ps. moj kerzierzawy ktory wczoraj liniał (3ci raz) ma siędobrze

  2. #2

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Niektore A. geniculata na "starosc" dostaja szajby i sa agresywne, co do B. boehmei - sa berwowe i przy byle ruchu wyczesuja wloski. A. geniculata mam ja, nie chwalac sie, na sprzedaz....

  3. #3

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    hmm chyba jednak wybiore geniculate
    lapsk nie bede ladowal do terrarium..., na rece brał tez nie bede wiec nawet jak mu odbije na "starosc" to jakos sobie poradze...

    a koro boehmei sie tak "nieladnie" zachowuja to nie chce

    mozna po weekendzie się odezwać do Ciebie Avi z zapytaniem czy bedzie jeden pajaczek 4 me ( geniculata ) ?

  4. #4

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Polecam A. geniculate
    ale łądniejsze sa B. boehmei


  5. #5

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    tylk chciałbym malutkigo L2-L3 lub L4

  6. #6
    Artur33
    Guest

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    ja mam te dwa pająki i Geniculata jest bardzo płochliwa w porównaniu Boehmei .
    Jak bym musiał wybierać niedzy tymi pająkami to też miał bym problem .

    Boehmei jest bardziej spokojna ale to zalezy od danego pająka . ja wybrał bym Boehmei choć jest droga .


  7. #7

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    geniculata jest wg. mnie ładniejsza a na pewno większa od boehmei, może to wpłynie na wybór. A co do kupna/dostępności to okolice Wrocławia to zagłębie ptasznikarskie jak to ktoś kiedyś określił

  8. #8

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Mam te dwa gatunki i jezeli mial bym wybierac to A.Geniculate.Jest wieksza,moim zdaniem ladniejsza i ciekawiej sie zachowuje.

  9. #9

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Ostatnio zresztą sam nabyłem

  10. #10

    Re: ktorego wybrac (geniculata vs boehmei)

    Ja też bym postawił na Geniculatę. Boehmei podobno dość wolno rosną, na większości zdjęć które widziałem mają wyczesane włoski na odwłoku, poza tym Geniculata to jeden z największych ptaszników.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •