Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

  1. #1

    reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    dzisiaj się troszke zdziwiłem
    piniewaz jak dmuchnąłem lekko w dzurke w pojemniku ( z odległości ok 10 cm ) w ktorym 3ymam pajączka ( http://polhost.pl/~wojtas/untitled.jpg ) to pajak od razu podleciał do niej i dziwnie sie zachowywał ( non stop poruszął sie troszke w lewo w prawo w gore i dół ) po sciance w okolicach tej dziurki jakby lubił lekki podmuch powietrza...
    zdziwiłem się poniewaz kiedy dmuchałem wcześniej po otwarciu na pajaka w celu sprawdzenai czy żyje ( bo nie zawsze po otworzeniu pojemnika - np podczas karmienia - sie ruszał ) sqrczał się jakby było mu zimno ( ogolnie sprawiał wrażenie niezadowolonego z powodu tego ze się na niego lekko dmucha).
    czy wasze pajączki też się tak zachowują jak lekko dmuchniecie w otworek w pojemniku ???

    ps. dzisiaj kupłem ksiazke P.Cieslaka "Pająki Ptaszniki" - dobrze zrobiłem czy wywaliłem kase w błoto ??? ( gdzieś coś czytałem ze jakieś błędy ma ??? ) Ogolnie to kupiłem ją aby poszerzyć swoja wiedze o pajączkach


  2. #2

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    ogolnie xiazke warto bylo kupic np mnie jak nie mialam neta i skad czerpac wiedzy o pajaczkach... i dla mnie byla i bedzie wartosciowa bo gdyby nei ona ciagle myslalabym ze ptaszniki sa 2.. kedzior i smithi [lol] i ze oba sa niesamowicie jadowite

    a dla ludzi co juz tu sa i maja wiedze zwana internet... chyba sie przyda na nudne wieczory :P ot tyle moja wlasna opinia..

    co do dmuchania reakcie sa roznawe... od biegania w kolko na powierzchni (crawshayi) co utwierdza mnie w przekonaniu ze on troche glupi jest i sprawia wrazenie jakby uciekal kilometry od norki do chamskiego nie przejmowania sie dmuchaniem - kedzior :] poprzez zdupcanie gdzie pieprz rosnie...

    reakcja Twojego jest bynajmniej ciekawa


  3. #3

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    Oj Alece kobieta i takie slowa??? Wstydz sie

  4. #4

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    Oj Alice kobieta i takie slowa... Wstydz sie

  5. #5

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    mogłeś poprosić, to ktoś podałby Ci link do tej książki w pdf-ie ja ogólnie się z niej nic nowego nie dowiedziałem(wcześniej wszystkiego nauczyli mnie koledzy forumowicze)... co do dmuchania to różnie bywa..


  6. #6

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    chyba broni swojego terytorium
    bo lapska pcha do tej dziurki
    w ogole faze ma ten pajaczek non stop siedzi na tej bocznej sciance
    neich sobie siedzi nie bede juz go niepokoił dostanie jedzonko i niech sobie tam siedzi nawet do gory nogami :P


  7. #7
    x ray
    Guest

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    ...hhm ,co do dmuchania ....nie dmucham na pajaczki , po co je denerwowac ,za rok napiszesz posta ze masz bardzo agresywnego pajączka , czasami bywa że pajączek wyczesuje włoski ,które zalegaja w różnych miejscach -podłoże ,ścianki pojemniczka ,...... nic przyjemnego jak przez dwa tygodnie oko łzawi i piecze .


  8. #8

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    co ja takiego powiedzialam?

    poza tym heh ja nie jestem normalna kobieta :P
    ale musialbys poznac moje znajome jesli Ty znalazles
    cos gdzie ja nic nie widze to przy nich oklaply by Ci pletwy


  9. #9

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    Reakcje na dmuchanie w przypadku moich pajakow:

    geniculata : agresja
    albopilosum : strach
    vagans #1 : strach (az sie kurzy, choc mokro)
    vagans #2 : olew
    vagans #3 : strach
    murinus : nie chce mi sie do tych traumatycznych przezyc wracac )))


  10. #10

    Re: reakcje pajaków na lekkie dmuchanie

    A moja irminia jest płochliwa, chowa sie przy każdej okazji, chyba że czuje żarcie, to się fatyguje i pokazuje "w progu" gniazda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •