Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

  1. #1

    Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    no wiec znowu nie wiem czy to na tym forum czy nie...

    W kazdym razie chcialbym sie podzielic z tymi ktorzy jeszcze tego (tak jak ja pare dni wstecz) nie wiedza: mianowicie przeczytalem szeroki artykul szczegolowo testujacy dostepne na rynku lampy produkujace UVB1 czyli ten wycinek spekrtum,ktory jest gadowi najbardziej potrzebny.
    W wyniku tych badan jednoznacznie zostalo stwierdzone ze najlepszym zrodlem swiatla tego typu jest ZOOMED ReptiSun 5.0, majaca najwyzszy procent emisji UVB1 sposrod okolo15 lamp testowanych.

    Generalnie nie wiem czy ja moge to pisac czy nie bo sie nie znam na sprawach kryptoreklamy czy co to w tym wypadku jest. Licze na inteligencje moderatorow w tym temacie


  2. #2

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    A ile ta swietlówka kosztuje i gdzie jąmożna dostać ?? bo nie widziałem w sklepach [?]
    Btw: Tu jest krotkie info o niej --> http://www.zoomed.com/html/fluorescent_lamps.php


  3. #3

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    wydaje mi sie ze skelp moze ci sprowadzic na zamowienie,a kosztuje w Niemczech 17E,wiec podejrzewam,ze w sklepie(uczciwym) zaplacisz za nia kolo 100PLN.


  4. #4

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    Ja to odbieram jak reklamę.
    Na podałeś jak na tym tle wypadły inne firmy ani nie podałeś źródła artykułu (link lub gazeta).
    Czysty SPAM.


  5. #5

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    sorry,wiec wyczytalem to w Literatura Serpentium, innych nie podawalem bo bylo ich okolo 15-20 testowanych wiec po co?
    Poza tym nie napinaj sie tak bo ci pekaesy posiwieja) wiecej luzu,mialem dobre intencje


  6. #6

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    Ja nie widze w tym nic zlego.Mam nadzieje ,ze wielu ludzi to przeczyta i skorzysta :]

  7. #7

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    po to żeby wiadomo było że to nie sciema :P
    podaj link
    Jaka jest trwałość tych zoomeda świetlówek i co ile trzeba je wymieniać


  8. #8

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    Przyzwoite źródła podają chociaż trzy do pięciu pierwszych wyników łącznie z ocenami po to żeby było widać jak to się ma do innych producentów i jakie to są różnice. Może być, że podana firma zajeła pierwszą pozycję ale kolejne były o 0,002% za nią. Skąd to niby mamy wiedzieć?

    Wycieczki osobiste sobie lepiej daruj.


  9. #9

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    Ja dotarłem do artykułów , z których wynika iż szeroko dostęne lampy UV to jedna wielka lipa. Urządzenia pomiarowe najwyższej klasy wykazały iż w już odległości 5 cm od lampy promieniowanie UVn jest znikome. Przy 40cm nie ma go już wcale.
    Pozytywne opinie były tylko na temat profesjonalnych lamp naświetlających stosowanych w medycynie. Lampy producentów dostępne na naszym rynku według testu to jednym słowem marketingowa lipa.


  10. #10

    Re: Do wszystkich,ktorych zwierzaki potrzebuja UVB:)

    Oto cytat wypowiedzi jednego z amerykańskich hodowców Artura Gorniaka

    "Pracuje obecnie jako inzynier dla firmy ktora zajmuje sie systememi oswietleniowymi wiec mam dostep do najnowoczesniejszej technologi pomiarowej. Przetestowalem rozne promienniki UVB?UVA ( Zoomed, Hagens) i powiem ci jedno - te produkty to jest WYWALENIE KASY DO SMIECI - wszystkie z nich. Zaden powazny hodowca ( w US) ich nie stosuje gdyz po prostu nic nie daja. Dla przykladu ZooMed power Sun 150 Watt nie emituje zadnego promieniowania ( UVA/UVB) na dystans dluzszy niz 5 cm (!!!!!!) od zarowki, a po tygodniu swiecenia spada to do okolo 2 cm ( musisz dotknac niemalza zarowki czujnikiem aby coz zmiezyc) - niektorzy mowia ze kolory ich zwierzat sie poprawily stosujac te zarowki - one sie nie poprawily tylko te zarowki emituja odpowiednia dlugosc fal ktore sprawiaja ze mamy wrazenie ze nasze gady rzeczywiscie poprawily sie na wygladzie - wyjmij gada z klatki - i co ? CZAR PRYSL!!!!
    Nie dajcie sie skusic na takie wydadki - kupcie lepiej caly karton normalnych zarowek ( a tak w zapasie....lol) Wiekszosc gadow w niewoli nie potrzebuje kontaktu z UV !!!! Rozmnozylem osobiscie zolwie Geochelone Elegans ktore nigdy nie widzialy naturalnego promieniowania UV!!!!! Moj kolega rozmnaza co roku 10 gatunkow waranow bez zadnych "magicznych" zarowek........Jezeli masz za duzo kasy, i chcesz miec prestiz zwiazany z posiadaniem takiej zarowki - Go for it!!!!!!! "

    Wypowiedz pochodzi z forum www.terrarystyka.com.pl
    Cały artykuł znajduję się pod adresem http://www.terrarystyka.com.pl/forum...493&highlight=


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •