Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

  1. #1
    ponczos
    Guest

    !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    Mam kilka pytań na które są odpowiedzi w różnych artykułach, ale zależy mi na waszej opinii:
    1. Czy terrarium 40x30x25 wystarczy dla Imperatora?
    2. W jaki sposób najlepiej ogrzać terrarium dla Imperatora (ostatnio przeczytałem aby nie używac kabli grzewczych tylko lampy... jak uważacie?)?
    3. W jaki sposób utrzymujecie optymalną wilgotność?
    4. Jestem z Krakowa i dopiero zamierzam zakupić Imperatorka więc bardzo proszę o jakieś namiary do osób które rozmnażają skorpiony. Bardzo zależy mi aby skorpiona zakupić najlepiej z domowej hodowli; skorpiony które spotkałem w sklepach w Krakowie nie wyglądają zbyt dobrze... ((

    Z góry dziękuję za pomoc!!


  2. #2

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    1) dla duzego - tak, dla malego skorpiona takie terra jest za duze.
    2) Ja uzywam zarowki 25v.
    3) spryskuje im terra co 3 dni robie to "na wyczucie" ;]
    4) - daj znac na prv pogadamy i nakieruje Cię na osoby ktore moga tanio zalatwic


  3. #3

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    kabli grzewczych dlaego nie ze beda dawac cieplo od dolu a normalnbie gdy jest skorpowi za goroco to sie zakopuje a gdy bedzie kabel grzewczy tgo gdy sie zakopie bedzie jeszcze cieplej.moz zarowki musisz dostosowac do wielkosci terra, temp w pokoju itp.
    co do wilgotnosci to pojemnik(miseczka)z woda.jak mialem mniejsza to musialem czesto spryskiwac tera.jak kupilem wieksza to teraz tylko dolewam wody i spryskuje terra raz na 2-3 dni.


  4. #4
    walter
    Guest

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    W przypadku P. imperatora miseczka z woda jest wrecz niezbedna.
    Wody mozna dolewac tak, zeby sie przelewala.
    Imperatory czasmi lubia polezec sobie w wodzi a nawet zanurzyc sie na krotko.
    Osobiscie nie uzywam nic do ogrzewania - w pokoju z "robalami" jest stala temperatura 27-28 C.
    Kiedys probowalem dogrzewac zarowka 15W ale bardzo szybko wysusza podloze.


  5. #5
    ponczos
    Guest

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    Mój e-mail to ponczos@interia.pl.
    Kolejne pytania:
    1. Od czego zacząć?! Jeden czy parka? Jeżeli jeden to jakie wymiary terrarium (przyjmując że wysokość i szerokośc z powodu takich a nie innych mebli nie może przekroczyć 30 cm). Jeżeli parka to takie samo pytanie.
    2. A jeżeli nie mam możliwości ogrzewania lampą? Jako oświetlenie planuję zamontować nad terrarium świetlówkę (ponieważ ową posiadam ). Jeżeli użył bym tego rozwiązania to jaka moc świetlówki?
    3. Zależałoby mi aby ogrzewać terra jednak od dołu. Temp. w pokoju mam około 20 stopni. Słyszałem o takim sposobie aby na dnie terra ułożyć kabel, obsypać go grubszym żwirkiem a całość zalewać wodą, na to położyć np. aluminiową siateczkę a dopiero na niej podłoże właściwe. Co o tym myślicie??

  6. #6

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    3. taka metoda nie zmienia faktu, że ciepło idzie od dołu.

  7. #7

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    a co do wilgotności to jeśli w terrarium posadze małą paprotkę i bedę ją podlewał to czy to załatwi sprawe wilgotnośći?

    oczywiście bedzie tez miseczka z wodą.

  8. #8

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    jak ja bedziesz podlewal to jednoczesnie nawadnial podkloze czyli podnosil wilgotnosc.choc podobno z zywymi roslinami jest inaczej z wilgotnoscia.wiec peweni cos zmieni.


  9. #9
    walter
    Guest

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    jeśli w terrarium posadze małą paprotkę i bedę ją podlewał to czy to załatwi sprawe wilgotnośći?
    99% szans na to, ze imperator wykopie ta paprotke.


  10. #10

    Re: !!! Dopiero zaczynam i proszę o pomoc!!! (P. Imperator) !!!

    a jakby taką roslinke wsadzicc w doniczke i dopiero doniczke do terra?

    albo dośc duzy konar wydrązyc, żeby powstało zagłębienie? taka doniczka szybko by próchniała, ale mozna jakąś emalią pociągnąć w środku. tu juz nie chodzi mi o wilgotność tylko czy to ma szanse na przeżycie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •