Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: problem z ptasznikiem!!!!!

  1. #1
    ryszardini
    Guest

    problem z ptasznikiem!!!!!

    >od nie dawna mam nowego ptasznika(czerwonokolanowego) [L2] zaopserwowałem ze ma podkurczone jedno odnurze i go nie urzywa jak chodzi
    >co jest czy mozecie mi pomuc?
    a i dla cego młode pajaki jest lepiej trzymac w pudełku po kliszy?


  2. #2

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    pewnie wylinkę przeszedł nieprawidłowo..
    po następnej wylince zacznie działać... chyba :P
    małe pająki lepiej trzymać w małych pojemnikach dlatego, że w dużych się gubią...


  3. #3

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    mlode pajaki nalezy trzymac w pudelku po kliszy bo latwiej moga tam znalezc pokarm


  4. #4

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    moim zdaniem to przy wyjmowaniu musiałeś mu przycisnąć odnóże palcem( i być tego nieświadomym), no ale cóż zdaża się... a z 2 pytaniem zgadzam się z pozostałymi

  5. #5

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    hmmm mozliwe ze ty miale za duzy pojemnik i pajak spadl z wysokosci (m in dlatego stosuje sie male pojemniki) i uszkodzil sobie odnoze gozej jak by sie cos stalo z odwlokiem poczekaj do wylinki zobaczysz co sie bedzie dziac w najgorszym wypadku zostaje ci amputacja!
    pozdro

  6. #6

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    ja kiedyś miałem taki problem z Avicularia metallica z powody źle zrzuconej wilinki (L3) i rozkminiłem że amputuje tą chorą rużke..... odrosła jej po następnej wilince, pajączek teraz żyje sobie dobrze (L8) )))


  7. #7
    ryszardini
    Guest

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    >ale sa dwa wyjsca bo ras mi prawie uciekł i w tedy jak go łapałem (moze)
    >ale tez całkiem nie dawno miał wylinke bo jak go kupiłem to w pojemniku była jeszce swierzutka wilinknka
    >hm nie wim jakos niechce mu amputowac konczyny, bo on czsami ja rusza i nie wim co teraz robic
    doradzcie mi jesli ozecie
    jak cos to moge wysłac filmik jak chodzii moze ci stwierdzic djagnoze


  8. #8
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    Jak konczyna jest zdeformowana po wylince, to ... raczej nastepna wylinka nic nie da i pozostaje amputacja.
    Co do trzymania w pojemnikach na kliszy. Ja tam nigdy w takich pojemnikach pajakow nie trzymalem, bo ich nie bylo widac . Lepsze jest pudeleczko na mocz. Tez nie jest dla pajaka zbyt duze.


  9. #9
    Pazur302
    Guest

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    Może mieć to odnurze złamane,jśli tak to trzeba je amputować a potem posmarować wazeliną. Po kilku welinkach odrośnie mu.
    Małego pająka trzyma się dlaetgo,że w dużym terrarium nie złapał by żadnego owada i nie znalazłby swej kryjówki. Po kilku dniach by ci poprostu zdehł a tego byś napewno nie chciał.


  10. #10

    Re: problem z ptasznikiem!!!!!

    Pazur buahahah, twoje wypowiedzi są genialne )))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •