Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

  1. #1

    Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Mam pytanie..Podobnie jak w temacie widac...Chcialbym sie zapytac czy ktokolwiek z was probowal a moze trzyma kilka pajakow tego samego gatunku czy tez innego w tym samym terra..Posiadam duze terra o wymiarach 90/50/50 i zastanawiam sie czy daloby sie tam trzymac pare pajakow...Prosze o pomoc...


  2. #2

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Możesz trzymać pająki w jednym terra ale muszą być szczelnie odgrodzone, bo w końcu został by tylko jeden z nich.


  3. #3

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    chyba mozna trzymac mlode A. versicolor w grupach w jednym terrarium ale nie wiem kto tak robil, moze jest gdzies w archiwum, poszukaj


  4. #4

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Ja kiedys trzymalam A. versicolor, 14 sztuk, ale mlode, potem je porozdzielałam. Nie mam tak wielkiego terra..... Ale kiedys wroce do mojego pomysłu .

  5. #5

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    a czu jak sa duze to mozna je zostawic razem? np. jesli od malego bym trzymal 5 szt. versicolor to czy mogly by ze soba dlugoo zyc? oczywiscie odpowiednia ilosc miejsca i pokarmu


  6. #6

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    znze s przypadki zgodnego zycia gdzie każdy pająk robił oddzielne gniazdo i nie atrakował innych.
    musi byc duuużo miejsca i kryjówej, a przede wszystkim pokarmu


  7. #7

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Ja kiedys trzymalem 2 sztuki A.metallica w jednym terrarium. Byly po 3 wylince, kazde z nich zrobilo sobie kryjoweczke i sobie tam hasaly wsrod torfu i swierscow:P potem jednak jedna mi zdechla ALe mozesz trzymac, ale radzilbym Ci osobnikow z gatunku Avicularia


  8. #8
    walter
    Guest

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Ptasznikami " komunalnymi" sa rowniez Poecilotherie.


  9. #9
    redknee
    Guest

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    mozna przeciez trzymac nawet po kilka par avicularia avicularia


  10. #10
    walter
    Guest

    Re: Odnośnie trzymania kilku pajakow w jednym duzym terra

    Jesli chodzi o Avicularie (zaznaczam, nie znam tego z autopsji tylko z relacji i obserwacji znajomego, fanatyka ptasznikow nadrzewnych) nie ma raczej problemow z trzymaniem grupowym pod jednym warunkiem - pajaki musza byc trzymane w grupie od malego i w obrebie tego samego gatunku.
    Np. A. avicularia z A. avicularia, A. metallica z A. metallica ... itd.
    Moga jednak wystepowac przypadki kanibalizmu, zwlaszcza podczas gdy jedna z Avicularii przechodzi wylinke i jest praktycznie bezbronna.

    Poecilotherie (oczywiscie rowniez w obrebie tego samego gatunku) mozna zaczynac trzymac razem nawet dorosle lub jako pdrostki (najlepiej).
    Wsrod Poecilotherii podrostkow trzymanych razem mozna zaobserwowac ciekawe zjawisko wspolnego i zorganizowanego polowania na ofiary przerastajace wielkoscia same pajaki, np. 4 podrostki Poecilotherii potrafia sobie poradzic nawet z dorosla mysza.

    Gdzies widzialem dobry artykul na ten temat - jak znajde, podrzuce liknka


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •