Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Gniazda Poecilotherii

  1. #1

    Gniazda Poecilotherii

    Posiadam pajączka Poecilotheria fasciata. Jest po 6 lub 7 wylince. Zrobił sobie gniazdo z pajęczyny w narożniku terrarium. Na całą zewnętrzną powierzchnię gniazda pająk naniósł torf. W jakim celu Poecilotherie to robią? Myślałem trochę na ten temat, i przyszło mi do głowy, że powodem mogłoby być utrzymanie wysokiej wilgotności w gnieździe (w naturze zapewne pająki te robią tak samo - podłoże poprzytwierdzane do powierzchni gniazda w czasie deszczu nabiera wilgoci i trzyma ją przez jakiś czas). Czy zatem powinienem zraszać od zewnątrz gniazdo pająka? A może Poecilotherie robią to w innym celu?


  2. #2

    Re: Gniazda Poecilotherii

    W zadnym celu. Po prostu maja taki sposob budowania kryjowek. Rownie dobrze moglbys zapytac, czemu Haplopelmy kopia nory....

  3. #3
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: Gniazda Poecilotherii

    Napewno robia to w celu umocnienia gniazda lub leprzego zabespieczenia sie przed drapierznikami


  4. #4

    Re: Gniazda Poecilotherii

    i tu sie z tobą nie zgodze ... :P haplopelmy kopią nory z tego samego powosu co Poecilotherie robią gniazda czyli dla ochrony :P

    a co do ziemi na nich to wyobraź sobie ze naginasz po lesie i widzisz na drzewie białą kule - odrazu wiesz ze coś tam jest ... a jeśli na tej białej kuli będzie gleba to jej nawet nie zauwarzysz :]


  5. #5

    Re: Gniazda Poecilotherii

    Moja Poecilotheria rufilata zrobiła tak samo ,ma tunel z pajeczyny pokryty torfem.


    Acanthoscurria geniculata 11L
    Poecilotheria rufilata 4L
    Grammostola rosea ?L

  6. #6

    Re: Gniazda Poecilotherii

    Moja P. regalis rowniez tak robi
    poprostu maja taki styl budowania kryjowek


  7. #7

    Re: Gniazda Poecilotherii

    moja irmina tez nanosi torf na gniazdo


  8. #8
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Gniazda Poecilotherii

    Z tego, co wiem, to raczej wszystkie Poecilotherie maja w zwyczaju tapetowania w ten sposob swoich kryjowek. Mozliwe, ze sluzy to kamuflazowi... krzyzaki maja krzyz, ktory tworza agregaty guaniny i w ten sposob staja sie prawie niewidoczne na tle lasu, a z kolei Poecilotherie wola czynic niewidoczna swa kryjowke.


  9. #9

    Re: Gniazda Poecilotherii

    wiekszosc ptasznikow nadrzewnych urzadza tak swoje kryjowki


  10. #10

    Re: Gniazda Poecilotherii

    To tak jak ja bym sie zapytał dalczego moj C.crawsahyi wykopał norke i caly czas w niej siedzi


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •