Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wiek "mlodzienczy" i agresja

  1. #1

    Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Czy jest tak, ze jesli mlody pajaczek (2wyl.) jest za mlodu stersowany i niepokojony, to ze w jego "doroslym" zyciu to sie odbije i bedzie agresywniejszy niz jego rowniesnik, ktory za mlodu mial cisze i spokój? Tak mi jakos pzryszlo na mysl... to prawda?


  2. #2
    Paweł J.
    Guest

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Nie a przynajmniej nie zauważyłem czegoś takiego... Pająki im starsze tym bardziej spokojne (w szczególności samice) no i zależy od gatunku...


  3. #3

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Pająki im starsze tym bardziej spokojne (w szczególności samice) no i zależy od gatunku
    zalezy od osobnika...
    bywa tak ze mlody osobnik jest agresywny a na starosc lagodnieje - lub odwrotnie...
    a co do pytania zadanego przez PMajdana -> to raczej nie :>


  4. #4
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Zachowanie to cecha osobnicza.


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Na zachowanie sie pajaka wplywa wiele czynnikow.. Ja swoje pajaki prawie calkowicie izoluje od siebie... bardzo rzadko manipuluje w ich terrariach i wydaja sie byc nieprzyzwyczajone do mnie, bo czasem okazuja agresje, ale z reguly nie mam problemow ze sprzataniem im.


  6. #6

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    hehe ;]
    sprobujcie posprzatac doroslej samicy C. paganus :]
    ale co do agresywnosci...trudno powiedziec, jak pisal Atrax - cecha osobnicza


  7. #7

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    sprawa nie jest tak skomplikowana jak u ludzi ) pajak, prosta (choc ciekawa) istota, pamieci nie posiada ... agresja jest cecha osobnicza.. jak juz ujął ładnie to atrax )/pozdrawiam


  8. #8

    Re: Wiek "mlodzienczy" i agresja

    Ale np... pamieta jak trafic do norki bardzo szybciutko w obliczu zagrozenia....... wiec cos jednak z ta pamiecia... chyba ze on tak szybko lokalizuje....


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •