Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

  1. #1

    Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    Macie jakies dobre sposoby, jakis przedzial na rozpozanawanie wieku pajaka (ilosci wylinek)? Moze byc na podstawie dlugosci glowotlowia np... albo jakies inne. Bo mi cos to nie wychodzi. A najbardziej nie lubie czegos takiego: "pajak jest po 3 a moze 4 lub 5" wylince Grryy.... Help.


  2. #2

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    Nie ma takiego sposobu. Wszystko zależy od warunków w jakich pająk był trzymany. Najlepiej więc kupować pająki po 1 wylince. Wtedy nie ma takich problemów.


  3. #3

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    No ale jak typ Ci mowi: ze jest po 1 2 3 lub 4 .......?


  4. #4

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    To co? Nie określisz dokładnie ilości wylinek. A pajączki po 1,2,3,4 często różnią się o minimetry więc bardzo łatwo się pomylić.


  5. #5
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    Jak juz wczesniej morda wspomnial, wszystko zalezy od warunkow w jakich trzymales pajaka, ale przede wszystkim, od gatunku pajaka.
    Mozna uogolnic, ze "ile pajakow, tyle rozmiarow"
    Tak wiec nie ma uniwersalnej zasady pozwalajacej to okreslic.


  6. #6

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    Szkoda. Dzieki.


  7. #7

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    U Brachypelm po ok 5 wylince pojawiają sie kolorki, ale to tez nie jest regułą.


  8. #8

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    a czy jest możliwe żeby p.ornata L8 była mniejsza od p.irminia L5 ?? W końcu dorosła ornata powinna być ze dwa razy większa od irmini z tego co wiem.

  9. #9

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    Mozliwe. P. ornata moze byla trzymana w gorszych warunkach niz P. irminia.

  10. #10

    Re: Rozpozanawanie wieku (wylinek)

    hmm... a daloby sia jakos okreslic, ile wylinek ma za soba moj nowy potworek? to grammostola rosea, 5,5cm cialka... i jeszcze cos - mozna u takiego osobnika rozpoznac plec? sprzedawca mowil, ze to dziewczynka, ale nie wiem, czy mu wierzyc...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •