Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: kamienie

  1. #1

    kamienie

    witam
    mam takie pytanko, jaki rodzaj kamienia najmocniej sie nagrzewa i najdluzej oddaje cieplo
    pozdro

  2. #2

    Re: kamienie

    cegla szamotowa


  3. #3

    Re: kamienie

    lol, a cos o wiekszych walorach visualnych??

  4. #4
    sigsauer
    Guest

    Re: kamienie

    Cegła szamotowa jest wykorzystywania w budowie kominków nie do rozgrzewania się i utrzymywania ciepła tylko do odizolowania wysokich temperatur przy łączeniach ze zwykłaym murem i zaprawą. Coś jak styropian tylko w drugą stronę
    A co do skał to dobrze się rozgrzea i długo utrzymuje wysokiem temperatury skała wulkaniczna...... Sa już robione grille z jej wykorzystaniem.


  5. #5
    Nefra
    Guest

    Re: kamienie

    Cegła szmotowa nie jest kamieniem - to mieszanka glinku z pyłem szmotowym, wypalana. Niemniej nie jest ani efektowna ani trująca. Natomiast najdużej rozgrzewa się i najdłużej oddaje - granit. Polecam kamienie polne - u nas w większości są to granity. Chyba, że mieszkasz na Jurze. Moja żółwica uwielbia siedzieć przy granitach, ktore mam w różnych miejscach działki. Psy przy nich wylegują się wieczorem po upalnym dniu. Wtedy kamienie są ciepłe, mimo,że wieczór już chłodny. A o te kamienie spytałam specjalistę. (Oczywiście im większy kamień, tym dłużej trzyma ciepło.)


  6. #6

    Re: kamienie

    no coty granit?? :/ ja mam granit w terra centralnie pod zarowka i rozgrzewa sie dosyc slabo i krotko trzyma cieplo, juz jakis zwykly kamyk jesyt lepszy :P , ja szukam czegos naprawde dobrego. sigsauer a skad wziac ta skalke wulkaniczna??
    pozdro i thx za odpowiedzi wszystkim

  7. #7
    sigsauer
    Guest

    Re: kamienie

    To Ty chcesz ten granit rozgrzewać żarówką ???? !!!!!!!!! No to jakas pomyłka !!!! Myślałem, że chodzi Ci o naprawdę duże temperatury........


  8. #8

    Re: kamienie

    wlasnie dlatego, ze chce nagrzewac zarowka to szukam jakiegos dobrego kamienia, bo jakbym chcial kablem to oczywiscie granit byl by ok

  9. #9

    Re: kamienie

    według praw fizyki chyba najlepszy byłby kamień który najszybciej chłonie ciepło, najwięcej go wchłonie, i równomiernie go oddaje. Najlepiej ciepło chłonie kolor czarny najwięcej go wchłonie kamień najcięższy. Oba te warunki spełnia bazalt.
    Czarny ciężki kamień ze Skandynawii u nas spotykany bo przywleczony przez lodowiec.


  10. #10
    Nefra
    Guest

    Re: kamienie

    Ale czy bazalt można nagrzewać żarówką? Przecież to ta sama grupa skał co granit. A prócz tego, jak coś szybko chłonie, to szybko oddaje - prawa fizyki.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •