Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: tarantule

  1. #1
    mIRO
    Guest

    tarantule

    Wyjasnic mi roznice miedzy tarantulla a ptasznikiem?? CZytalem w FAQ ze inny uklad zebow itp, ale prosilbym o jakies zdjecia zebow i tak dalej i o opisanie wiekszej ilosci roznic... z gory dziekuje


  2. #2
    Awikularia
    Guest

    Re: Czy mozecie...??

    Powiem tak: jak ptaszniki wygladaja, to pewnie wiesz. A jak wyglada tarantula? Wpisz w wyszukiwarke nazwe Lycosa tarantula i ci wyskoczy mnostwo zdjec. Zobaczysz, ze roznice widac golym okiem. Dodam, ze tarantule wygladaja troszeczke jak takie wieksze katniki..... Oczywiscie chodzi mi o pokroj ciala...

  3. #3
    Zibi
    Guest

    Re: Czy mozecie...??

    Ptaszniki naleza do mygalomorhae, a tarantule do pogoncowatych, czyli lycosidae. Ich kly jadowe sa ustawione naprzeciw siebie (nie wiem jak Ci to zobrazowac, tworza cos jakby szczypce, w kazdym razie bardziej ergonomicznie niz u ptasznikow). Sa mniejsze i silniej jadowite...


  4. #4
    amok
    Guest

    Re: Czy mozecie...??

    lycosidae są silniej jadowite od mygalomorphae- po czym wnośisz? z tego co ja wiem to niebardzo, no może w porównaniu wielkościowym mają bardziej toksyczny jad ale produkują go mniej no bo są mniejsze i nie sądzę że kąśnięcie np: Lycosa terentula jest bardziej niebezpiczne od ukąszenia afrykańskich ptaszników takich jak Pterinochilus sp., Ceratogyrus sp., czy tymbardziej Stromatopelma sp>

  5. #5
    Zibi
    Guest

    Re: tarantule

    Tak, ich jad jest bardziej toksyczny.


  6. #6
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: tarantule

    To dla mnie nowosc, podaj zrodlo tych badan, czy chocby prob LD50... bylbym wdzieczny, bo cos nie za bardzo wierze w to, ze tarantule sa bardziej jadowite.


  7. #7
    morda
    Guest

    Re: tarantule

    Gdzieś czytałem, że ich ukączenie może spowodować martwicę. Nie tak okazałą jak L.reclusea ale jednak zawsze to martwica.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •