Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Mole...

  1. #1
    Vagansek
    Guest

    Mole...

    Witam !

    Mam takie dziwne pytanko... czy ptaszniki można karmić molami ( nie znam sie na owadach , ale lata trochę tego mi w pustym mieszkaniu, ćmy, mole ) ?
    Pytam z czystej ciekawości, bo jeżeli tak to można urozmaicić pajączkowi polowanko :-)

    Pozdrawiam
    VAGANSEK


  2. #2
    KaMiL_15
    Guest

    Re: Mole...

    Według mnie NIE ! To jest taka sama sprawa jak z złapanymi muchami. Niewiadomo czym żywił sie owad. Gdyby pająk zjadł muche, która wsześniej bawiła sie w gównie to mogłoby sie mu coś stać. Lepiej sam załóz hodowle karmową :P


  3. #3
    Nazar
    Guest

    Re: Mole...

    MOZNA!!!


  4. #4
    loko
    Guest

    Re: Mole...

    jak najbardziej mozna, szczegolnie mlode nadrzewne w nich gustuja


  5. #5
    mIRO
    Guest

    Re: Mole...

    KAMIL_15!! A co ma zrobić w naturze taki ptasznik?? Pyta ofiarę, czy nie tarzała się w jakimś gównie węża?? Facet pomyśl logicznie...


  6. #6
    Jimbo
    Guest

    Re: Mole...

    U mnie też czasem to lata, raz nakarmiłem pajączka i nic mu się nie stało. Możesz karmić.

  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Mole...

    mIRO - a pomysl logicznie, ile pajakow w naturze przezywa z kokonu do starosci. Zapewne podasz jakis niewielki procent i sie z tym zgodze. Moze gdyby czesc z tych osobnikow "wypytala sie pokarmu, czy nie tarzal sie w gownie weza", to by przezyla. Ale od ustalania, czy pokarm sie nadaje, jestes Ty - czyli wlasciciel pajaczka
    Oczywiscie to "gowno weza" to przenosnia, bo w naszych warunkach, za to "gowno weza" mam na mysli wszystkie trucizny (w przypadku karmienia zlapanymi karaczanami) i inne chemikalka.

    Co do moli, to ja tez nimi karmilem i nic sie nie dzialo... karmilem tez cmami nocnymi i rowniez nic sie nie dzialo, ale nie wiem, czy ktos pamieta zeszloroczna (lato) dyskusje na temat podawania ciem nocnych. Dosc duzy odsetek hodowcow przyznal, ze w pare godzin po podaniu cmy, pajak dostawal drgawek, po czym stawal sie ospaly i w koncu padal. Gdyby nie to, ze sytuacja ta powtarzala sie wiele razy, to nigdy bym nie powiedzial, ze karmienie cmami jest conajmniej watpliwe i zastanawiajace. Dlatego nalezy byc ostroznym w wysnuwaniu wnioskow, ze pokarm nadaje sie dla pajaka na 100% (choc nie twierdze definitywnie, ze tamte wakacyjne pajaki padly pod wplywem pokarmu - moglo je zabic cokolwiek... moglbyc to nieszczesliwy zbieg okolicznosci, ale fakt jest faktem .


  8. #8
    loko
    Guest

    Re: Mole...

    ja rok temu, chyba w wakacje, przez ponad miesiac karmiłem samymi cmami i tym co przy lampie w nocy złapałem... a było tego sporo bo chyba dla 30-40 spiderow musialem wyzywic.. zadnemu nic sie nie stało...
    choc...
    Byłem z dala od jakiegokolwiek miasta, wiec cmy nie były raczej "podtrute" metalami ciezkimi, ani chemia...
    W miescie faktycznie cmy z odłowu,moga stanowic pewe zagrozenie..


  9. #9
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Mole...

    W tym problem, ze hodowcy zglaszali problemy z pajakami, nawet lapiac cmy w dosc czystych miejscach. Aczkolwiek powtorze... mi sie nic takiego nie trafilo, co do moich pajakow


  10. #10
    Awikularia
    Guest

    Re: Mole...

    No i sa rozne gatunki ciem... Ja podaje cmy, jak mi sie jakas do domu zaplacze, agamom....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •