Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: PROBLEM!!

  1. #1
    wenx
    Guest

    PROBLEM!!

    WITAM!!
    Mam problem z pelśnią. Nie moge się jej pozbyc. Terrarium stou z nowym torfikiem 6 dni i pojawia się pleśń.
    Doradzcie może jakiś środek na to trzeba, tak żeby pajączkowi nie zaszkodziło.
    ------------------------------------------

    POZDRAWIAM
    WENX!!

  2. #2
    Nazar
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Lepsza wentylacja. Nic innego


  3. #3
    loko
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    dokladnie... wentylacja
    mozesz tez sprobowac wyprazyc torf w piekarniku, ale nie na długo to pomoza


  4. #4
    wenx
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    a jak mam ją zapewnić??
    Posiadam faunaboxa i na pokrywie ma plasikową siatke... zrobić w nim dziury po bokach czy co??

  5. #5
    Nazar
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Tak mozesz porobic dziury, mozesz tez pokombinowac z gora. Zrobic cos samemu i wypieprzyc ta plastikowa obudowke


  6. #6
    rastafaq
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Albo kup lepszy torf, bo pewno jakis syfiasty masz.

  7. #7
    Masa
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Miałem niedawno problem z plesnia...przegotowana woda z sola kuchenna powinna troszke pomoc i nie zaszkodzic pajakowi.Mi splesnial torf exoterra chociaz wentylacje mialem ok, a i resztek po pokarmie nie bylo.Najlepiej bedzie jednak gdy zmienisz podloze.Po co narazac ponka nara


  8. #8
    msk
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Wenx, hm, a czy sprzatasz?

  9. #9
    Sasquacz
    Guest

    Re: PROBLEM!!

    Ja pleśni pozbyłem się zwiększając tempreaturę i minimalnie obnizyłem wilgotność. 100% skuteczności


  10. #10
    progor
    Guest

    więc jakiej firmy torf nie jest "syfiasty"


    mi też sie pojawiła ostatnio pleśń, denerwujące jest to strasznie - wentylacja w porzo, wiecej nie zrobie bo pająk bedzie miał wiecej dziur niż pojemnika. pajączkowi sprzątam, żadne resztki mu sie nie walają. być może to sprawka syfistego torfu - kupiony w sklepie terra, prasowane podłoże kokosowe (nazwy nie podam, bo nie mam przy sobie).

    ale prosze podaj firmy, które produkują porządny torf - wole kupić za 10-20PLN nowe a nie rozwalać co 2 tygodnie kokon pajączka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •