Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Albopilosum atakuje :)

  1. #1
    GALN
    Guest

    Albopilosum atakuje :)

    Właśnie się dowiedziałem że albopilosum 7wylinka którego sprzedałem capnoł właściciela to drugi taki przypadek z kędziorem odemnie pierwszy był Metall.I dziwne że po pewnym czasie im to przechodzi.Pewne jest że pająki nie przyzwyczajają się do właściciela ale po tym drugim przypadku i po tym jak czytałem o przebudowywujących sieć i ustawiających punkt środkowy sieci w miejscu najczęstrzego wpadania ofiary jestem pewny że przyzwyczajają się do pewnych sytuacji.Ja nigdy nie otwieram pojemników jedynie w czasie podawania jedzenia więc one tę sytuację kojarzą z posiłkiem i atakują. Czy ktoś z was zauważył że jego pająk przyzwyczaja się do pewnych "żeczy "

  2. #2
    roko
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    mi się wydaje że jest to zmiana otoczenia i terrarium tak to jest pająk jest rozdrażniony szuka swojego miejsca
    pozdrawiam

  3. #3
    loko
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    o przyzwyczajenia u pajaka to chyba trudno, chyba ze masz jakies inteligentne


  4. #4
    Mysza1983
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    Ma pająki pseuole/dresy jak są na obcym terenie muszą kopać, wybijać szyby, szukać zaczepki, gryźć.. ;-)


  5. #5
    persea
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    u mnie to samo- wzięłam 3 pajaki od kumpla i faktycznie otwieranie pudełka kojarzyły z podaniem pokarmu, geniculata to dosłownie rzucała się na wieczko i skraj pudełka.Teraz po tym jak ją przeniosłam zachowuje się w miare normalnie ponieważ męcze ją nawilżaniem, co wymaga pewnych ruchów pojemnikiem...
    pająki jak wszystkie zwierzeta mają zdolności przystosowawcze, na szczęscie


  6. #6
    nokeg
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    ja dość czesto otwieram wszystkie pojemniki nie zawsze wrzucając jedzenie i puki co nie rzucają sie po otwrciu pojemnika


  7. #7
    Atrax Robustus
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    Pajaka nie mozna oswoic w pelnym tego slowa znaczeniu, ale gdy czesto bedziemy mu sprzatac, zmieniac cos w terrarium, itd. wowczas nauczy sie ignorowac stres do minimum.


  8. #8
    Grażynka
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    czyli jakąś inteligęcje maja jeśli mogą sie czegoś nauczyć


  9. #9
    Bgi
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    moj kedzior tez sie rzuca.. ale co najlepsze bez ostrzezenia.. to znaczy, ze kojarzy ruch w terrarium z zarciem.. troche to niebezpieczne.. boje sie ze cos sobie zrobi jak nie zdaze odsunac pesety

  10. #10
    Bgi
    Guest

    Re: Albopilosum atakuje :)

    aha.. ale jak zdecydowanie do niego podejde i wyczuje ze to nie pokarm to pelen respekt przejawia i da sie nawet wziac na reke..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •