Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: pytanie o OSB

  1. #1

    pytanie o OSB

    Mam takie pytanie troche głupie ale jak połączyc dwa boki plyt osb ze soba.wiertarka zrobic dziury i wkrecic wkrety czy jakimis gwozdzikami??
    i czy plyta nie peknie ?


  2. #2

    Re: pytanie o OSB

    Ja wlasnie skonczylem budowe szafo-terrarium i robilem tak jak piszesz wiertarka+wkrety, na koniec uszczelnilem sylikonem. Zachowuje sie dosc stabilnie (dla pewnosci mozna uzyc kontownikow, ale nie jest to konieczne). Płyta ani razu mi nie pekla, wkrety wchodza calkiem sprawnie.
    Teraz tylko sie zastanawiam jak to oklejic, bo taka szafa z osb nie najlepiej sie prezentuje:] moze jakies sugestje ktos ma?

  3. #3

    Re: pytanie o OSB

    tylko wiertlo o malej srednicy, chodzi o to rzeby bylo tylko prowadzenie dla sruby
    jak dasz za duza srednice wiertla to bedzie sruba slabo trzymac

    ziolek mozesz okleic dowolna okeina do mebli, ja mam oklejone jedo terra korkiem i rewelacyjne wyglada tylko musze go jeszcze polakierowac


  4. #4

    Re: pytanie o OSB

    nic nie peknie ja mam zrobione z płyty OSB o gróbosci 12mm i wszystko jest ok


  5. #5

    Re: pytanie o OSB

    dzieki , a te wkrety moga byc takie normalne czy moysza byc jakies drewniane bo juz slyszlem o takim sposobie


  6. #6

    Re: pytanie o OSB

    najnormalniejsze w świecie...


  7. #7

    Re: pytanie o OSB

    takie czarne do rigipsow moga byc, plus np. silikon dla wzmocnienia

  8. #8

    Re: pytanie o OSB

    phenix napisał(a):

    > takie czarne do rigipsow moga byc, plus np. silikon dla
    > wzmocnienia

    Hmmm a dlaczego silikon..Nie lepiej Wikolem - wodnym klejem do drewna ??

  9. #9

    Re: pytanie o OSB

    Spokojnie możesz robić ja własnie skończylem robić swoje terrarium 80x55x50 Poprzykręcałem je śrubkami a póżniej całe uszczelniłem silikonem. I trzyma się jak należy


  10. #10

    Re: pytanie o OSB

    Nawiercasz małe otworki (tak jak kolega wyżej pisał, np wiertłem 2mm) Po zewnętrznej stronie robisz "szlic/fazę" wiertłem 13mm, po to żeby łeb śruby nie wystawał. Tylko sie schował na równo z płytą.
    Następnie smarujesz krawędź płyty wikolem (ja polecam bardziej PATTEX Super FiX) przykładasz do siebie i skręcasz. Po wyschnięciu tylko czołgiem rozerwiesz takie połaczenie
    Oklejać OSB najlepiej fornirem. Okleiny foliowe sa IMHO za cienkie do tego celu i widac fakture płyty przez nie. Poza tym nie przykleją sie tak dokładnie jak fornir.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •