Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: pytanie o OSB

  1. #11

    Re: pytanie o OSB

    na łączeniach płyt najlepiej dac klej do drewna lub sylikon potem wkręty i jedziesz , ja taak zrobiłem i ani nie drgnie !!

  2. #12

    Re: pytanie o OSB

    Silikonem można tylko uszczelnić terra w kantach od środka, a nie kleić nim płyty ze sobą. Ja polecam najpierw porządnie skleić klejem do drewna (np. vicolem albo tak jak mówi reed pattexem), poczekać aż wyschnie, i dopiero nawiercić i skręcić zwykłymi wkrętami do drewna (gdybyś sklejał silikonem to nie dość że słabo chwyci to jeszcze podczas nawiercania będzie działał jak gumowa uszczelka). A z pomysłem żeby tylko leciutko nawiercić się nie zgodzę. Płyty OSB są bardzo twarde, więc będzie się ciężko wkręcać (najlepiej chyba użyć do tego dobrej wiertarki ręcznej z zamontowaną końcówką wkręcającą), a poza tym cholernie łatwo się rozwarstwiają zwłaszcza przy krawędziach. Najlepiej do skręcania płyt używać wkrętów czterokrotnie cieńszych niż sama płyta (czyli np. dla płyty 18 mm używać wkrętów o grubości ok 4,5 mm) a nawierty wykonać wiertłem o średnicy równej średnicy osi wkrętu (czyli średnicy trzonka bez "gwintu"). Trzymać będzie tak samo dobrze a łatwiej je przykręcisz.


  3. #13
    Przemq
    Guest

    Re: pytanie o OSB

    Hmmm moze ktos sie orietuje po ile jest w Warszawie metr kwadratowy(bo te plyty sie chyba kupuje na m2?) plyty OSB??? Mysle tu o jakis sklepach typu Ikea, Obi, leroy Merlin(?), Castorama itp.


  4. #14

    Re: pytanie o OSB

    Zdaje sie ze plyta OSb 18mm w Leroy-u kosztuje niespełna 27 zl za m2 12mm jest tansza.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •