Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

  1. #1
    mongothealien
    Guest

    doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    wracam z pracy, zaglądam do terrarium i widzę, że mam dwa Stefany ;-)

    szkoda, że nie dane bło mi widzieć całej akcji - to mój pierwszy pająk i jego pierwsza u mnie wylinka, trudno.

    problem w tym, ze Stefan wybrał sobie dość niefortunne miejsce - za kokosem, w narożniku terra:


    bardzo mnie interesuje sprawdzenie wylinki ( noże zamiast Stefan jest Tekla? ) boję się jednak robić cokolwiek ponieważ kedzior trzyma tylnie odnóża na wylince:
    .

    jak ją wydostać?

    rozwalić delikatnie norkę, która prasznik zbudował i oplutł nićmi pajeczyny?
    czy może lepiej poczekac pare dni aż Stefan stwardnieje i wybierze sie na zwiedzanie terra w poszukiwaniu pajeczyny?
    tylko czy w drugim przypadku nie bedzie za póżno na określenie jego płci na podstawie wysuszonej pewnie wylinki?


  2. #2
    nokeg
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    zwiększ wilgotnośc żeby sam zrzucił reszte wylinki, jeśli wylinka wyschnie to poprostu ją namocz wodą z odrobiną mydła a wylinka zrobi sie elastyczna i bedziesz mógł sprawdzić płeć


  3. #3
    _INVISIBLE_
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    Ew. mozesz sam nawilzyc ta czesc wylinki co nie zeszla, bierzesz patyczek do uszow nawilzony woda i smarujesz ptasznika w miejscu gdzie wylinka nie zeszla. Mozesz jeszcze nalac wody do strzykawki i poczestowac ptasznika kropelka czystej. A wrzystko robiac bardzo ostroznie

    Jesli sytulacja nie wyglada tragicznie, poprostu zrob jak mowil przedmowca nie ma co stresowac pocieche


  4. #4
    pac
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    lepiej pajaka nie dotykaj.. zwieksz mu wilgotnosc w terra..


  5. #5
    morda
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    Wyciągnij wylinkę - pająkowi nic się nie stanie. Jak trzyma na niej nogi to po prostu się posunie jak będziesz wyciągał.


  6. #6
    GALN
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    zrób tak jak morda pisze dziwi mnie gdzie napisałeś że pająk nie wylniał do końca bo dwie osoby o tym piszą albo ja ślepy jestem hihihih

  7. #7
    nokeg
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    Galan- "kedzior trzyma tylnie odnóża na wylince"


  8. #8
    GALN
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    moje nieraz całe stoją na wylince

  9. #9
    _Andrzej_
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    A ja się zastanawiam co jest lepsze:
    - lepiej mieć pewność co do płci pająka i... zaryzykować, że coś mu się stanie,
    - lepiej mieć pewność, że pająkowi nic nie będzie i... zaryzykować, że wylinka zostanie zniszczona.

    Trudna odpowiedź? Chyba nie...


  10. #10
    GALN
    Guest

    Re: doczekałem się wylinki lecz pojawił sie problem...

    często podberałem pajączkom wylinkę i to dosłownie 5 min po wylince było dokładnie tak jak morda pisze pająk podwija bardziej nogi lub się delikatnie z niej zejdzie jedynie co można mu zrobić to dziabnąć go niechcący pincetą.Niech się lepiej wypowiedzą osoby których pająki padły w czasie wyjmowania wylinki wątpię czy są tacy.Rozumiem że pająkowi może coś nie tak pujść w czasie wylinki jak naprawdę będziemy mu dawać w tym czasie w kość ale po wylince delikatne wyciągnięcie wylinki z pod niego go nie zabije.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •